Mağusa’ya Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı kuruldu

Gazi Mağusa Devlet Hastanesi'ne Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı kurulmasının ardından, Uzman Çocuk Doktoru Cemal Mert, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu

1 Nisan 2020 - 15:58

Uzman Çocuk Doktoru Cemal Mert, Gazi Mağusa Devlet Hastanesi’ne Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı kurulmasında emeği geçenlere sosyal medya hesabından teşekkürlerini iletti.

Doktor Mert’in paylaşımı şöyle:

“Ülkemizde güzel ve tarihsel bir gelişmeye tanıklık etmekten gurur duyuyorum. Gazi Mağusa Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı’nı ziyaret ettik bugün sevgili arkadaşım biyolog Salih Tavukçu ile birlikte. Şu anda öncelikle Kovid-19 ileri tanısında kullanılan RT PCR testlerini yapacak olan bu laboratuvar ileriki dönemde ihtiyaç duyulan diğer PCR testlerini de yapabilecek. Lefkoşa Devlet Hastanesi bünyesindeki DNA Laboratuvarının bir benzerinin yine Kamu eliyle Mağusa Devlet Hastanesi bünyesinde kurulması ülkemizin bu alandaki kapasitesini artıracaktır. Böylece hem biz hekimler hem de hastalarımız bu hizmetlere daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde erişebileceğiz. Bu süreçte emeği geçen başta Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ve Müsteşar Dr. Ali Çaygür, MDH Başhekimi Dr. Mustafa Kalfaoğlu ve ekibi, Tarım Bakanı Dursun Oğuz ve ekibi, DAÜ Rektörlüğü ve DAÜ Tıp Fakültesi, Prof. Dr. Şükrü Tüzmen, Dr. Mümtaz Güran, Dr. Cemal Gürkan, Dr. Özge Cumaoğulları olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu ülkede yanlış işler olunca eleştirmek güzel şeyler olunca da takdir ve tebrik etmek görevimizdir. #Covid19 #evdekalgüvendekal”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı