Mağusa’da “Las Tesis”

Kadın Cinayetlerine karşı Şili’de başlayıp, dünyanın dört bir yanına yayılan ‘Las Tesis’ protestoları dün Gazimağusa’da yapıldı

Bahar UYGUR-

Kadın Cinayetlerine karşı Şili’de başlayıp, dünyanın dört bir yanına yayılan ‘Las Tesis’ protestoları dün Gazimağusa’da yapıldı. 11 kadın örgütünün ortaklaşa gerçekleştirdiği performans nitelikli protesto, dün saat 15.00’de gerçekleşen eyleme birçok kadın katıldı.

NEDEN MAĞUSA’DA?

‘Las Tesis’in Mağusa’da olmasının bir nedeni de Nisan 2017’de, eşi tarafından 5 bıçak darbesiyle, sokak ortasında, henüz 23 yaşında cinayete kurban giden Burcu Okumuş’un öldürüldüğü yerde, İsmet İnönü Bulvarı Yemen Kahvesi’nin önünde gerçekleşti. Protestoya DAÜ öğrencileri ve öğretmenleri ile Mağusa kadın dernekleri katıldı.

Eylem, eşi tarafından 5 bıçak darbesiyle, sokak ortasında, henüz 23 yaşında cinayete kurban giden Burcu Okumuş’un öldürüldüğü yerde, İsmet İnönü Bulvarı Yemen Kahvesi’nin önünde gerçekleşti.

“ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN!”

Las Tesis’in o ünlü sözleri ‘Tecavüzcü sensin, öldüren sensin, asla yalnız yürümeyeceksin’ sözlerini tekrarlayarak kadınlar, koreografi hazırlandı ve dans performansı sergileyerek kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

 

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı