Ioannou: “Lütfen evlerinizde kalın, durum çok ciddi!”

Kıbrıs Rum Sağlık Bakanı Kıbrıs’ta COVID-19 vakalarına 58 vakanın eklenmesi üzerine halka evde kalmaları çağrısı yaptı

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanı Kıbrıs’ta COVID-19 vakalarına 58 vakanın eklenmesi üzerine halka evde kalmaları çağrısı yaptı.

Rum Sağlık Bakanı, koronavirüsün adada uzun süre devam edeceğini söylüyor. Önümüzdeki dönem ise daha çok vaka bekleniyor.

Sağlık Bakanı Constantinos Ioannou, Kovid-19 vakalarına 58 vaka daha eklenmesi üzerine Kıbrıs halkına yeni bir çağrıda bulunarak evlerinde kalmalarını istedi; durumun ‘çok ciddi’ olduğunu belirtti.

Ioannou’nun facebook’ta yer alan çağrısında, “Vakaların sayısının artması, hareket sınırlaması tedbirlerine halkın maalesef uymadığını teyit ediyor ve bizi ek tedbirler uygulamaya zorluyor. Bu gamsız bir karar değil kesin bir gerekliliktir” dedi.

Sağlık Bakanı, “Bu nedenle biz sizden evde kalmanızı, dışarı çıkmanız gerekirse belli bir mesafeyi korumanız ve kendi koruma tedbirlerinizi almanızı rica ediyoruz. Virüsün yayılmasını sınırlamanın tek yolu budur. Durum çok ciddidir” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanlığı çarşamba günü Kıbrıs’ın hükümetin kontrolündeki bölgesinde bir kişinin daha virüsten öldüğünü, 58 korona virüsü tespiti yapıldığını, bu gelişmeyle virüsten ölenlerin sayısının 9’a, Covıd-19 tespit edilen vaka sayısının toplam 320’ye ulaştığını duyurmuştu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı