Lokmacı, lokmacı olalı böyle ilgi görmedi

Lokmacı demek Lokma yapan demektir.

Barikat

Hudut

Sınır

Veya kapı

Adına ne derseniz deyin.

Şamişi değil.

Lokmacı.

Lokmacı demek Lokma yapan demektir.

Neden lokmacı sınır kapısı?

Bugüne kadar hiç araştırmadım.

Belli ki oralarda lokma yapan birisi vardı.

Adını da oradan almış olacak.

Artık oralarda lokma yok ne yazık ki…

Adı var ama lokma yok.

Keşke olsa da yesek de demiyorum.

Çünkü.

Un, şeker ve yağ.

Kanser yapıyor.

Her neyse.

Konumuz lokma değil

Lokmacı.

Bu günlerde siyasilerin en çok değer verdiği yer.

Anastasiades lokmacı sınır kapısını kapattı

Akıncı sahip çıktı.

Acaba hangisi haklı?

Anastasiades mi?

Akıncı mı?

Anastasiades, dünyanın tanıdığı Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı.

Akıncı, dünyanın tanımadığı KKTC’nin Cumhurbaşkanı!

Lokmacı sınır kapısını kapatan Anastasiades.

Lokmacı sınır kapısını açmak isteyen Akıncı!

Anastasiades sınır kapısını tedbir amaçlı kapattığını söylüyor.

Corona virüsünü öne sürerek.

Akıncı ise bunu reddediyor.

Her ikisinin de haklı tarafı var.

Anastasiades lokmacı sınır kapısının kendi ekonomilerine verdiği zararı biliyor.

Corona virüsü bir yana…

Virüs bahane.

Anastasiades Fırsat bu fırsat diyerek derin bir nefes alabilir.

Akıncı ise barış ayaklarına yatıp bu gelişmeleri kendi hanesine olumlu bir adım olarak değerlendirebilir.

Arada anlayış farkı var!

Anastasiades Kıbrıs Cumhuriyetinin geleceğini düşünüyor.

Akıncı ise koltuğunu!

Koltuğun adı barış oldu.

Oysa lokmacı ünlü markaların çakma merkezi.

Feyk dersek daha doğru olur.

Sahte veya çakma dersek artık anlamazlar.

Feyk demek lazım.

Anastasiades henüz Corona virüsü ile tanışmadı ama feyk nedir çok iyi biliyor.

Kıbrıs ekonomisini altüst eden tehlike!

Lokmacı feyk ile anılıyor.

Dünyanın bütün ünlü markaları yıllardır lokmacıda.

Rumların da gözünü açtık.

Arık onlar da lokmacıdan besleniyorlar.

Birçok Rum Akıncı gibi çok üzüldü.

Akıncı seçim derdinde, Rumlar para derdinde.

Anastasiades bu durumdan çok rahatsız.

Anastasiades sınır kapısını kapattı.

Akıncı ise sınır kapısı asla kapatılamaz dedi.

Kapatan kötü, açmak isteyen ise iyi!

İşin tuhaf tarafı barışı savunan Rum ve Türkler lokmacıya sadece Cumartesi günü sahip çıkabilirler.

Rum polisine ancak o gün zarar verebilirler.

United Cyprus’u United Saturday yapalım.

Ne dersiniz?

MESAJI OLAN ALSIN

  1. TANJU MÜEZZİNOĞLU: Gördüğüm kadarı ile Arasta esnafı olarak siyasilerin en değerli varlıkları haline geldiniz. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başta olmak üzere birçok siyasi Lokmacı sınır kapısının kapatılması nedeniyle Arasta’yı mesken tuttular. Eminim sizleri de bir esnaf olarak ziyaret etmişlerdir. Rumların akıl almaz bu katı tutumu siyasilerimiz tarafından kınandı. Oysa Rumlara yalvarmanın bir anlamı yoktur ben olsam onların yerinde kapıların tümünü kapatma kararı alırdım. Dağdaki bayrağı boşuna aydınlatmadık, o bayrağın ışığı Kıbrıs Türk halkını ilelebet aydınlıkta tutar diye inanıyorum. Bizler Rum’a muhtaç değiliz ve sanırım sizde bu konuda benimle aynı fikirdesiniz ne diyorsunuz bu konuda?
  2. ERSAN SANER: Sizlerde biliyorsunuz ki UBP’de en zor dönemlerden biri de seçim dönemleridir. Partiniz büyük ve dedikleri gibi her zaman büyük başın büyük belası olur. Özellikle seçim yasakları başlamadan önce istihdamlar çok büyük bir sorun haline gelir. Nitekim de bu seçimlerde de istihdamlar yine büyük bir sorun oldu. Her partiliyi memnun etmek imknsız, işe alınanlar mutluluktan uçarken işe alınmayanlar partiye ateş püskürüyorlar. Öyle sanıyorum ki siz partinin bir genel sekreteri olarak en yorucu günleri geçiriyorsunuz. İstihdam edilemeyenleri ikna etmeye çalışıyorsunuz hal böyle olunca da perişan oluyorsunuz. Bence yapacak bir şey yok KKTC’de siyaset yapmak böyle bir şey ben sadece size Allah yardımcınız olsun diyorum.
  3. TURGAY AVCI: Doğu Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü adaylığınız hayırlı uğurlu olsun. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama KKTC’de rektör olmak bakan olmaktan daha avantajlıdır. KKTC’de öyle rektörler biliyorum ki ayda yüz bin Türk lirasından fazla maaş alıyorlar. Siz KKTC’de bakanlık yapmış birisiniz ve bakan olanların maaşı ne kadardır benden iyi biliyorsunuz. Bildiğim kadarı ile rektörlerin bir tek dokunulmazlığı yoktur ve milletvekilleri gibi VIP’den seyahat ederler ayrıca araç plakaları da bakanların makam araçları gibi kırmızı plakadır. Mesela benim de öyle bir şansım olsa ve bana ne olmak istersiniz bakan mı? Yoksa rektör mü? Diye sorsalar ben de sizin gibi rektör olmak isterdim. Yanlış anlamayın ama yüz bin liradan söz ediyoruz, hani derler ya bozdur bozdur ye! İşte öyle bir şey…
  4. TURGAY KONTİ: Öncelikle o nazik davetinize katılamadığım için sizden çok özür diliyorum. İnanın öyle anlamlı bir gecede siz değerli dostlarımla güzel bir vakit geçirmek isterdim lakin şartlar el vermedi. Aldığım bilgilere göre çok güzel bir gece kaçırmışım ve hala onun üzüntüsünü yaşıyorum. Ahmet arkadaşımın da dediği gibi bu işi yaparsa Turgay yapar dedi. Ne olur beni affet bundan sonra yapacağınız ilk etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bir gurur duyacağım. Nice nice güzel tadım dolu organizasyonlara ve her zaman olduğu gibi ilklere…
  5. TÜREL ÖZER ÖKSÜZOĞLU: KKTC’de mobbing veya kadın hakları dendi mi ne mutlu size ki ilk akla gelen isimlerden birisiniz. Sizin de bildiğiniz gibi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Pazar günü kutlanıyor. Aldığım bilgilere göre 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önümüzdeki Pazar günü olduğu için birçok sendika ve örgüt sizi makamınızda 8 Mart öncesinde kutlamaya başladılar. Gelen bilgilere göre makamınıza ziyarete gelenler size çeşitli hediyeler verirken, Dünya Kadınlar Gününü de sayenizde erkenden kutlama fırsatı buluyorlar. Demek ki neymiş kadının günü sadece 8 Mart değil, kadına her zaman saygı. Kaldı ki KKTC’de mobbing dendi mi siz akla geliyorsunuz iyi ki varsınız.
  6. KORAL BOZKURT: İş dünyamızda KKTC’ye kazandırdığınız inşaatların sayısını bilmiyorum ancak inşaat alanındaki başarılarınızı takdirle takip ediyorum. Bir girişimci iş adamı olarak yıllardır MTG’ye ve Mağusa halkına da destek oluyorsunuz. Aldığım bilgilere göre büyük emekler sonucunda planladığınız yeni modern kulüp binası için karşınıza çıkan engeller nedeniyle kulüp başkanlığından soğuduğunuzu görüyorum. Hatta bu sebepten dolayı istifa edeceğinizi de öğrendim. Bence ölüme çare yoktur eğer burası KKTC devleti ise mutlaka bir çaresi vardır diyorum pes etmek yok.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı