Lefkoşa’nın Mod’u yerine geldi

Köşklüçiftlik yeni bir mekâna daha kavuştu. MOD Cafe cuma akşamı düzenlenen görkemli bir etkinlikle kapılarını açtı.

9 Haziran 2019 - 10:57

Üç çocukluk arkadaşı Hüseyin Altan, İbrahim Erben ve Hasan Hoca 8 aylık zorlu uğraşın ardından Lefkoşa’nın güzelim evlerinden birine yeniden yaşam verdi. 2. Selim Caddesi’nde bir zamanlar TKP ve ardından da TDP’ye genel merkez olarak hizmet vermiş olan 58 yaşındaki bina, zahmetli bir restorasyonun ardından MOD ismiyle kahve düşkünlerinin yeni adresi olmaya aday…

Mod Cafe cuma günü görkemli bir etkinlik ile açıldı. Açılışta İstanbul’un sevilen caz gruplarından Flapper Swing, müzikseverlere 1920’lerden enfes bir müzik ziyafeti sundu.

Yılların müzisyeni 23 yıl sahne tozu yutmuş Hüseyin Altan’ın açılışta konuşurken yaşadığı heyecan, çocukluk hayalini gerçekleştirmenin heyecanını yansıtıyordu.

Mekânın ismi ve konsepti aslında tam da Kıbrıs’a Kıbrıslıya göre seçilmiş… MOD, İkinci dünya Savaşı’nın ardından Orta Avrupa’da ortaya çıkan bir akımın adı: EN KÖTÜ KOŞULDA BİLE EN İYİ ŞEKİLDE YAŞAMA ÇABASI.

Mekânın ismi Kıbrıs’a uygun seçilirken menüsü de oldukça iddialı… Başlangıç ve salataların yanı sıra sandviç, tost, hamburger, makarna ve son olarak da ızgaralar ile damak zevkine düşkün müşteriler için zengin alternatifler sunuyor. Junoir Mod seçenekleri ise çocuklar için menü seçeneği sunuyor.

Mod’un içecek menüsü daha da zengin… Sommelier Andre Gorgoretti’nin özenle seçtiği şaraplar Amerika Birleşik Devletleri’nden Avustralya’ya kadar geniş bir coğrafyadan geliyor.

Mod’un en iddialı olduğu alan ise kahve. Mod’da ünlü İtalyan markası Costadoro’nun lezzetli kahveleri sunuluyor. İtalyanca’da altın kumsal anlamına gelen marka, adıyla bile Kıbrıslıların beğenisini alacak gibi duruyor.

Park sorununu çözmüş bir mekân olması Mod’un bir başka artısı. Açılışa gelen 30’dan fazla motosikletlinin motorlarını görebilecekleri bir yere park ederek kahvelerini içebilecek olmaları, mekânı bir adım öne taşıyor.

Tatlılar ise La Fraise Cakes’den geliyor.

MOD, ismiyle, konseptiyle ve en önemlisi sunduğu ürünlerle Lefkoşa’da kahveseverlerin yeni adresi olmaya aday…

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı