Lefkoşa’nın diğer yüzü

Bir yandan kayıt dışı ile mücadele devam ederken, diğer yandan da kayıt dışılığın ve kontrolsüz göçün neden olduğu evsizlerin oluşturduğu görüntüler Ada’nın üç bir yanında değişmiyor. Surlariçi’nin harabeyi andıran görüntüsü de bilindik görüntülere bir yenisini ekliyor…

13 Ağustos 2019 - 10:40

Bir yandan suçla operasyonel mücadele kapsamında başlatılan kayıt dışı ile mücadele devam ederken, diğer yandan da kayıt dışılığın ve kontrolsüz göçün neden olduğu evsizlerin oluşturduğu görüntüler Ada’nın üç bir yanında değişmiyor.

GÖRENLERİ UTANDIRIYOR

Lefkoşa’nın diğer yüzü Surlaiçi’nin bakımsızlığı ve unutulmuşluğunun neden olduğu görüntü de değişmezken, her gün yüzlerce turistin gelip geçtiği İplik Pazarı Sokak’ta sokakta yatan vatandaşlar ve yıkılmaya yüz tutmuş evlerin oluşturduğu görüntü görenleri utandırmaya devam ediyor.

Her gün yüzlerce turistin geçtiği İplik Pazarı Sokak’taki görüntüler KKTC’ye yakışmıyor

LEFKOŞA-SURLARİÇİ’NDE DE DURUM AYNI

Girne’de dün benzer manzaraların Haberci’nin gündemine yansımasından sonra bugün de Lefkoşa-Surlariçi bölgesinde sokakta yatan vatandaş gazetemizin objektiflerine takıldı.

Sosyal devlet olgusunun her geçen gün anlamını biraz daha yitirdiği ülkemizde, hayatlarını sokakta sürdürmeye devam edenlerin aynı zamanda iç burkan görüntüsü yürekleri sızlatırken, gözleri de yetkililere çeviriyor.

Son aylarda benze manzaraların adanın her tarafında görülmesi ve bugün hala devam ediyor oluşu da “Yetkililerin aldığı önlemler yeterli değil mi?” sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yıkılmaya yüz tutan tarihi binaların oluşturduğu tablo, geçmişteki heybetinden eser bırakmıyor
Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı