Lefkoşa’nın çöpü hiç bitmiyor

Başkent Lefkoşa’da yaşam süren vatandaşlar, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin çöp toplama hizmetlerinin yetersizliğinden yakınarak Haberci’ye konuştu.

HABERCİ ÖZEL –

Başkent Lefkoşa’da yaşam süren vatandaşlar, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin hizmetlerinin yetersiz kaldığı gerekçesiyle Haberci’ye ulaşarak şikâyetlerini dile getirdi.

LTB’nin topladığı yüksek çöp vergilerinin karşılığını vermediğini ve evsel atıklar harici moloz ve bahçe atıkları için talep edilen ekstra ücretlerin faturaya yansıtıldığını söyleyen vatandaşlar, çareyi atıklarını boş arazilere bırakmakta bulduklarını ifade etti.

Lefkoşa genelinde Küçükaymaklı, Hamitköy, Köşklüçiftlik, Çağlayan ve Surlariçi gibi birçok bölgede yığın halindeki çöp görüntüleri LTB’nin ciddi sorunlarla boğuştuğu 2012-2013 yıllarını akıllara getirdi.

“ÇÖP BİDONLARI DOLUYOR, ÇÖPLER YOLLARA TAŞIYOR”

Çöp bidonlarından dolup taşan çöplerin yollara ve kaldırımlara saçılması yüzünden rahatsız olan vatandaşlar Haberci aracılığıyla seslerini ilgili makamlara duyurmak istedi.

LTB’nin bayram tatilinde hizmetlerin aksamayacağına dair açıklama yapmasına rağmen çöplerin toplanmadığını ve kapı önünde yığılan çöplerin hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle ciddi şekilde koku yaydığını söyleyen vatandaşlar, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin topladığı vergilerin karşılığını hizmet olarak vermediğinden yakındı.

Vatandaşlar, “Yıllarca LTB batakta olduğu söylemleriyle bizi oyaladılar, yıllarca sabrettik hatta çöplük içerisinde bile yaşadık fakat o eski günleri yeniden yaşamak istemiyoruz. Bulaşıcı hastalıkların kol gezdiği ve sineklerden hastalıkların yayıldığı böylesi bir dönemde daha hassas davranılmalı” şeklinde konuştu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı