Lefke fırsatları iyi değerlendirdi

Orta sıralarda yer alan iki takım da 22 puana sahipti. Dolayısıyıla galip gelecek takım daha yukarıya tırmanma şansına sahip olacaktı.

Lefke, Göçmenköy deplasmanında 2-0 galip gelerek Futbol Süper Lig’de 18. haftayı sekizinci sırada tamamladı.

Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda önceki gün olduğu gibi dün de kuru bir soğuk hava vardı. Futbolcular rakiple beraber rüzgara karşı da mücadele etmek zorunda kaldı.

Göçmenköy son üç maçta puan alamamış ve puan sıralamasında aşağıya doğru kaymaya başlamıştı. Lefke ise geçen hafta Doğan Türk Birliği’ne yenilmişti.

Orta sıralarda yer alan iki takım da 22 puana sahipti. Dolayısıyıla galip gelecek takım daha yukarıya tırmanma şansına sahip olacaktı.

Karşılaşma, önceki gün olduğu gibi dün de hakemlerin protestosu nedeniyle 5 dakika geç başlatıldı.

İki takım da karşılaşmaya temkinli başladı. İlk dakikalar daha fazla orta alanda top çevirmekle geçtikten sonra Göçmenköy savunmasının kaçırdığı Kasım, orta sahadan kaptığı topla kaleciyle karşı karşıya kalıp Lefke’yi 1-0 öne geçirdi.

Yenik duruma düşen Göçmenköy ileride çoğalamazken Lefke serbest vuruşlarda gol aradı. Başka gol olmayınca ilk devre Lefke’nin 1-0 üstünlüğünde kapandı.

İkinci devreye Göçmenköy daha atak başladı, ancak pozisyon bulmakta zorlandı. Üstelik rakip kalede gol ararken kalesinde bir gol daha gördü. Bu kez Semih, Göçmenköy filelerini bulunca fark ikiye çıktı.

2-0 yenik duruma düşen kırmızı mavililer rakip alanda bir türlü organize atak geliştiremeyince yenilgiden kurtulmayı başaramadı.

Göçmenköy’ü dün çok güçsüz gördüm. Top kazanmada, ikili mücadelede hayli zayıftılar. Golcü futbolcu John Okoli de Lefke savunmasını bir türlü aşamadı.

Lefke futbolcuları sahaya fazla yayılmadan, enerjilerini iyi kullanıp fırsatları da iyi değerlendirerek karşılaşmadan galip ayrılmasını bildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı