LAÜ’de coşkulu kutlama…

Kazak öğrenciler ulusal günlerini coşku ile kutladılar…

29 Aralık 2019 - 12:30

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi ile Uluslararası Öğrenci Kulübü’nün katkılarıyla LAÜ’de eğitim gören Kazakistanlı öğrenciler için “Kazakistan Bağımsızlık Günü” etkinliği düzenlendi…

 

Rauf Raif Denktaş Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, LAÜ’de öğrenim gören başta Kazakistanlı öğrenciler olmak üzere ile birçok öğrenci katıldı. Renkli görüntüler eşliğinde gerçekleşen etkinlikte gün boyu çeşitli aktiviteler gerçekleşti.

 

Kazakistanlı öğrenciler gecede geleneksel yemeklerini farklı kültürlere tanıttılar

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, kültürel performansları yanında, ülkelerine özgü müzikler eşliğinde farklı dans gösterilerini sergilediler.

Ayrıca öğrenciler gecede geleneksel yemeklerini de farklı kültürlerden gelen öğrencilere sunma imkânı buldular.

Kazakistan Bağımsızlık Günü’nde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, organizasyona emek veren herkese teşekkürlerini ilettiler. Kazakistanlı öğrenciler ülkelerini tanıtmanın gururunu yaşayarak, şiirler okudular, konuşmalar yaptılar ve öğrencileri böylesi güzel etkinlikleri düzenlemeye teşvik ettiler. Gecenin sonunda pasta kesimi ve müzikli eğlenceler yer aldı.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı