Kurtarıcı kendiniz olun

Siz kendinizi hangisi olarak görüyorsunuz? Kurban mı, yoksa bir kahraman mı?

Bir kurtarıcının varlığı nesillerdir aranır. Ailesinden kaçmak isteyen kız için, başarıyı yakalayamamış erkek için, ülkesini daha iyi bir seviyeye taşımak isteyen halk için, aslında kısaca kendi tembelliğini veya hareket etme cesaretini gösteremeyenler için hep bir beyaz atlı kahraman bulunmuştur. Bu kahraman, kimine göre evleneceği kişi, kimine göre ortak iş kuracağı partneri, kimine göre de evliliğinde tatmini yakalayamamış birisi için çocukları olur. Masallarda bile hep bir kurtarıcı vardır. Beyaz atlı prens, büyü güçleri olan iyi kalpli bir peri zor durumda olana hep yardım eder.

Yaşamın her alanında mucize arayan, kendi gücünü görmezden gelen, hareket etmeye üşenen bazı kişiler, hayatlarında bu masallarda ki gibi bir kahraman beklerler. Siz kendinizi hangisi olarak görüyorsunuz? Kurban mı, yoksa bir kahraman mı?

Kendine değer veren ve kendine güvenen kişiler, çoğunlukla kahraman rolünü seçerler.  Tehlike karşısında ustalık, cesaret, akıl özellikleriyle zorluklarla mücadele eden kişilere kahraman denir.  Ancak bu yazıda bahsettiğim şey; kendi hayatınızın kahramanı olmak. Kendine acıma hissini sırtındaki pelerini atar gibi atarak, memnun olmadığı şeyleri değiştirmek için adım atan kişilerdir gerçek kahramanlar. Her şey Seninle Başlar!

Bazen karşılaştığınız durumlar, olaylar ilk etapta dayanılmaz ve çok umutsuz gözükebilir ancak her zaman bu durumu lehinize çevirecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Elbette her zaman bu gücü açığa çıkarmak kolay olmayabilir fakat biraz disiplin ve kişisel gelişimle her şey mümkün. Bir problemler karşılaştığınız da veya mutlu olmadığınız bir durumu değiştirmek istediğiniz de,  her zaman birinden yâda bir şeyden medet ummak zorunda değilsiniz. Sorunların üstesinden gelmek için aradığınız güç, içinizdedir.

Bazen yardım almak da tabi ki hiçbir sakınca yok ama sorunu çözmek için ilk önce başlat düğmesine sizin basmanız gerekir. İçgüdülerinize güvenin, insanoğlu iç sesine kulak verir. İç sesiniz yalnızca sizi korumakla kalmaz, aynı zamanda hayatınızı dönüştürecek insanlara, bilgilere, yerlere ve fikirlere karşı size rehberlik eder. İnancınız sizi pozitif sonuca ulaştıracaktır. inanmak başarmanın yarısı, başlamak ise bitirmenin yarısıdır.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı