Korkutan artış!

Yeni tip Coronavirüsün (Covid-19) Kıbrıs’ta toplam vaka sayısı toplam 397 oldu… Hızla yükselen Coronavirüs grafiği endişe yaratıyor…

HABERCİ MANŞET

GÜNEYDE 58 YENİ VAKA… Kıbrıs’ın güneyinde vaka sayısı 320’ye yükseldi. Kıbrıs’ın güneyinde dün 58 kişi de daha corona pozitif tespit edildi. 66 yaşındaki bir erkek ise hayatını kaybetti. Güneyde hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a ulaştı. Hastalardan 24’ü yerel bulaş, 2’si İngiliz üslerinden olduğu diğer 32 kişinin ise araştırıldığı kaydedildi.

KUZEY SEKSENE YAKLAŞTI… Kuzey Kıbrıs’ta dün 7 yeni vaka ortaya çıktı. Yeni pozitif vakaların, 3’ü Karpaz’dan, 1’i Alsancak’tan, 2’si ise Lefkoşa’dan… Şu ana kadar Lefkoşa’da 11, Gönyeli’de 3, Mağusa’da:2, Beyarmudu’nda  3, Lapta:’da 3, Karşıyaka’da 2, Alsancak’ta 4, Girne’de 1, Karpaz’da ise 17 vaka tespit edildi. Öte yandan Malpas Otel’de karantinası sonuçlanan 207 kişiye hızlı kart testleri yapılırken, 11’i için ikinci PCR teste ihtiyaç duyuldu, ancak bu yeni testler sonucunda herhangi bir pozitif sonuç ortaya çıkmadı.

İKİNCİ ÖLÜM…  Ülkemizde Coronavirüs vakasından 2’nci ölüm dün gerçekleşti. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 83 yaşındaki Alman turist Lieselotte Margerata Hoch yaşamını yitirdi. Hoch, 20 Mart 2020 tarihinde hastaneye yatırılmış ve 24 Mart 2020 tarihinde yoğun bakıma alınmıştı. Hoch’un diyabet hastalığı ve hipertansiyonu da bulunuyordu.

TEHLİKELİ EŞİĞE DOĞRU… HABERCİ’ye konuşan uzman hekimler, ülke olarak tehlikeli eşiğe yaklaştığımızı, yüzlü sayılara ulaşılırsa, vakalardaki artışın daha hızlı ve fazla yaşanacağını söyledi. Hekimler, “Dünyadaki coronavirüs grafiklerine bakıldığı zaman pick yaptığı noktalar bellidir. Eğer daha da sıkı önlemler alınmazsa eşiğe hızlıca geleceğiz.  Tam sokağa çıkma yasağı kararının derhal alınması gerekiyor.  Aksi halde yaşanacaklar intihar olur” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu