Konu yakın takipte

Ülkemizde Greatstone İnşaat Şirketi tarafından dolandırılan ve evleri satılan 6 İngiliz ailenin mağduriyetine yardım eli uzandı.

14 Ocak 2020 - 10:39

Meyil Avcan-

Ülkemizde 10 yıldan fazladır devam eden ve önceki gün arazinin açık artırmayla satılması nedeniyle Greatstone İnşaat Şirketi’nin mağdur ettiği İngilizler ve arsa sahibi Bülent Yüksekbaş’ın uğradığı zarara yardım eli Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’den geldi. Gürcafer, mağdur İngilizler ile görüşeceğini açıkladı.

Sadece Kıbrıs’ta değil İngiliz ve Türkiye basınının da dikkatini çeken konunun, Kıbrıs’a kara leke olmadan bir an önce bir çözüme kavuşturulması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Gazeteniz HABERCİ’nin yaptığı haberler sonucu avukatlarıyla da görüşerek, evlerinden olan yabancı uyruklu mağdurların mağduriyetinin giderilmesi için aracı olacağını belirten Gürcafer, konuyu gerek hükümete gerekse hukuk mercilerine taşıyacağını ifade etti.

“İNGİLİZLER İLE GÖRÜŞECEĞİZ”

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, önceki gün HABERCİ’ye yaptığı  açıklamalarda, İngiliz ailelerin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için derhal çalışmalara başlayacağını ve elinden gelen her konuda kendilerine yardımcı olacağına belirtmişti.

Gürcafer, Avukatları aracılığıyla mağdur olan İngiliz ailelere dün sabah ulaştığını ve kendileriyle bir araya gelerek konuyu yüz yüze konuşabilmek adına görüşme talebinde bulunduğunu ifade etti.

İngilizler ile bugün görüşeceğini ve bu konuyu çözebilmek adına girişimlerde bulunacağını söyleyen Gürcafer, konuyu gerekli mercilere taşıyacağını ve mağduriyetlerinin giderilmesi için gerek yargıyla gerekse hükümetle görüşmeler yapacağını dile getirdi.

GÜRCAFER: AVUKATLARININ OLMASI VE ONLARI SAVUNMASI GEREKİRDİ

Başkan Cafer Gürcafer, İngilizleri savunan avukatların bu konuyu ya hafife aldığına ya da ihmal ettiğine değinerek, mağdur konumundayken aleyhlerine dava açılmasının ve evlerinin satılmasının hiç iyi olmadığını söyledi.

Satışın gerçekleştiği gün, avukatlarının da onları temsilen ve sözcüsü olarak yanlarında olması gerektiğini aktaran Gürcafer, İngilizlerin tek başlarına bırakılmalarının doğru olmadığını kaydetti.

Bu tip olayların ülkemizde artmaması için çok ciddi önlemler almaya başladıklarını ve yakın zamanda yeni bir düzen oluşacağından bahseden Gürcafer, konuyla ilgili ilerleyen günlerde daha detaylı açıklama yapacağını belirtti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı