Kontra

Devre böyle bitecek derken DTB kalecisi Cem’in büyük hatasını affetmeyen Mehmet Altın topu filelere göndererek takımının ilk yarıyı önde kapamasını sağladı.

18.haftanın kapanış maçında Yenicami ve Doğan Türk Birliği karşı karşıya geldi. Zorluk derecesi yüksek mücadeleye konuk ekip DTB daha iyi başlayan taraf oldu. Oyunu kontrol eden, hücum organizasyonları geliştirmeye çalışan DTB karşısında Yenicami savunma ağırlıklı ve tamamen Ebuka ve Abaka’nın gücüne dayalı kontralarla rakibi üzerinde tehlike yaratmayı amaçladı. İlk devredeki en net pozisyonu yakalayan taraf Yenicami oldu ancak değerlendiremedi. Devre böyle bitecek derken DTB kalecisi Cem’in büyük hatasını affetmeyen Mehmet Altın topu filelere göndererek takımının ilk yarıyı önde kapamasını sağladı.

İkinci devrede rakip kalede daha fazla tehlike yaratmayı amaçlayan DTB, Selim-Rasaq değişikliğinden sonra Kenan’ı da Weston’un yanına yollayarak forveti ikiledi. Yenicami’deFırat’ı oyuna alarak topu daha fazla ayağında tutmayı amaçladı.

Planı tutan taraf Yenicami oldu. DTB forvet hattını çoğaltsa da Yenicami savunmasını aşamadı. Yenicami ise mücadelede dengeyi sağlamasının yanı sıra etkili kontralarda da bulundu. Bu kontralar da meyvesini verdi. Günün etkili isimlerinden Aminu takımına penaltıyı kazandıran isim oldu ve Mehmet Altın penaltıyı olmasa bile dönen topu gole çevirmeyi başardı. Yenicami ikinci golden sonra rahatladı ve Ebuka ve hemen sonrasında Abaka ile de galibiyeti perçinleyen golleri bularakhak ettiği üç puanı aldı.

Yenicami oldukça çekişmeli geçen mücadelede kontrollü ve kontra atak futboluyla istediğini almayı başardı. Savunmada Mehmet Göktaş, orta sahada Aminu etkili performanslarıyla bu galibiyetin mimarları oldular.  Fırat oyuna girdikten sonra takımını toparlayan ve yöneten isim oldu. Yenicami’de kötü diyebileceğimiz biri yoktu. DTB şampiyonluk iddiasını devam ettirmek için mutlak kazanmak zorundaydı. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Oyuna iyi başlayan ancak devamını getiremeyen DTB, kaleci Cem’in büyük hatasıyla geriye düştükten sonra rakibinin kontra ataklarına da çözüm bulamadı. Skor bulma adına forveti çoğaltmalarına rağmen buraya top taşıyamadılar ve doldur boşalt topların çoğunu da Yenicami savunmasına kaptırdılar. Bu durum da kaçınılmaz olarak mağlubiyeti getirdi. DTB bence dün akşam şampiyonluğu büyük oranda yitirmiştir.

Karşılaşmanın hakemi Osman Özpaşa genel olarak iyi bir yönetim sergilese de penaltı kararı verdiği pozisyonun dışarda olduğuna dair yoğun bir itiraz oldu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu