Kokart

Düellonun galibi MTG

Girişini iyi yapamadığı Süper Ligde, bilahare sergilediği “İstikrarlı” futbolu ve “Göze hoş gelen” takım oyunuyla ligi adeta “Forse” eden ve 14. haftadan bu yana oturduğu “Liderlik” koltuğundan da hiç kalkmadan, Süper Lig şampiyonluğunu “Neredeyse” ilan etme noktasına gelmiş bulunan Mağusa Türk Gücü ile 4. haftada gündeme gelen “Kan değişikliği” neticesinde Sportif Direktörlüğe atanan Kadir Çelik’in yönetiminde, 7. haftadan itibaren sürdürdükleri “İstikrarlı” çıkışlarıyla “Zirveye ortak” olma konumuna gelen Merit Alsancak Yeşilova takımları arasında, Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadı’nda dün oynanan karşılaşmayı 4-3 MTG kazandı.

Takımların zirve yarışındaki iddialarını sürdürebilmeleri için “Kazanmak” zorunda oldukları karşılaşma, beklendiği gibi tempolu başladı. Kalite olarak “Vasatın” üzerinde seyreden, ancak tarafların ortaya koyduğu mücadelenin yanı sıra, Yeşilova’nın ikinci bölgeyi oluşturan Mustafa Salk, Fidelis ve Quincy,  MTG’nin ise; Gürlü, Ünal ve Dinopeter’in önderliğinde sergilediği ve tarafların diğer oyuncularına da yansıyan “İnançlı” ve “Arzulu” futbol bakımından da “Heyecanlı” geçen karşılaşmada, MTG ilk dakikadan itibaren oyunu rakip alana yıktı ve Peter’in 3.dakikadaki golüyle de 1-0 öne geçti. Yeşilova’da kısa bir müddet sonra MTG’ye ayak uydurunca da, süratli ve bol pozisyonlu bir oyun ortaya çıktı ve top kaleler arasında gidip gelmeye başladı. Ve bunun neticesinde Billy Mehmet 21.dakikada skoru 1-1’e taşıyan golü attı. 27.dakikada kaleci Kemal’in Peter’i ceza alanı içerisinde düşürmesinden kaynaklanan penaltıyı kullanan Yasin, MTG’yi 2-1 öne geçiren golü kaydetti. Bu gole Yeşilova, 36’da Yasin’in attığı golle cevap verdi ve ilk devre 2-2 tamamlandı.

İkinci devreye taraflar, aynı tempo ve oyun formatında başladı. Rüzgarı arkasına alan MTG, 47’de Şenol ile 3., 48’de de Dinopeter ile 4. golüne kavuştu. (4-2). 50.dakikada Şenol’un ceza alanı içerisinde topu elle karşılamasından meydana gelen penaltıyı kullanan Billy Mehmet’in vuruşu golle sonuçlanınca skor 4-3 oldu. 75. dakikada, sarı kartı bulunan Fidelis’in, Yasin’i düşürmesi sonucu kırmızı kartla oyun harici kalmasıyla 10 kişi ile mücadele etmek zorunda kalan Yeşilova, 79.dakikada Sami’nin sebep olduğu ve yardımcı hakemin ikazı üzerine verilen penaltıyı kullanan Billy Mehmet’in vuruşunda kaleci Yusuf’un topu çelmesiyle, Yeşilova beraberlikten oldu ve baştan sona heyecan kasırgası şeklinde geçen karşılaşmayı 4-3 MTG kazanmış oldu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu