“KKTC’nin dünyada tanınması için çalışıyoruz”

Ülkemizin başarılı iş kadınlarından biri olan Reyhana Saleh, firmalarının çalışmaları hakkında özel açıklamalarda bulundu. KKTC’nin dünyada tanınması için faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Saleh, yurt dışından büyük yatırımcıları ülkemize getirerek KKTC’nin kalkınması için çalıştıklarını aktardı.

Fotoğraflar: Erdem Çağlayan-

Saleh Danışmanlık ve Cont Temizlik Direkötrü Reyhana Saleh, iş hayatına dair özel açıklamalarda bulundu. Resmi olarak yurt dışından eleman getiren tek firma olduklarının altını çizen Saleh, Çalışma Bakanlığı’nın titiz çalışmaları sayesinde ‘Çanta’ işinin artık bittiğini söyledi.

“PROFESYONEL TEMİZLİK CİHAZLARI VE EKİPMANLARI İLE HİZMET VERİYORUZ”

Ülkemizde her geçen gün artan işçi istihdamını sağlamak için yurt dışından eleman getiren Saleh Danışmanlık’ın direktörü Reyhana Saleh, KKTC’de 10, Dubai’de 16, Türkiye’de ise 2.5 yıldır faaliyet sürdürdüklerini söyledi. Cont Temizlik ile yeni bir sektöre girdiklerini de ekleyen Saleh, “Bu alanda ihtiyaç olduğunu gördük. Araştırmalarım sonucunda bu işe girmeye de karar verdik ve Cont Temizlik’i hayata geçirdik” dedi. 30 personeli ile birlikte hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Saleh, “Büyük temizlik ihalelerine girmeye hazırlanıyoruz” bilgisini verdi. Hastane, fabrika, banka, inşaat sonrası ve özel konutlarda temizlik hizmeti sunduklarını aktaran Saleh, “Profesyonel temizlik cihazları ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz. Onlar olmadan istediğimiz gibi hizmet sunamayız” dedi

“KUZEY KIBRIS’TA YASAL OLAN TEK FİRMAYIZ”

Saleh Danışmanlık olarak Kuzey Kıbrıs’ta tek olduklarını sözlerine ekleyen Saleh, “Düzgün eleman getiriyoruz. Getirdiğimiz elemanların nerelerde kaldıklarından hangi işleri yaptıklarına kadar kontrol ediyoruz. 10 senedir bu alanda çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz,  müşterilerimiz memnun kaldığı için faaliyetlerimize devam ediyoruz ve bu alanda da ilerleyeceğiz” dedi. Ardından bu işin çanta işi olmadığına vurgu yapan Saleh, “Herkes çanta işi olarak bu sektöre girmeye çalıştı. Ancak Çalışma Bakanlığı bu işin önünü kesti. Biz yasal olan tek firmayız. Uzun süredir çalıştığımız müşterilerimiz var” dedi

“ÇANTA İŞİ BİTMİŞTİR”

Ülkemize yurt dışından gelen üçüncü dünya vatandaşları hakkında neden bir önyargının olduğunun sorulmasına üzerine Saleh, “Az önce de dediğim çanta işi budur. Biz oralardaki devletler ve resmi iş kurumları ile çalışıyoruz. Bir örnek üzerinden açıklayacak olursam, diyelim ki bir kişi burada çalışıyor. Yanına bir akrabasını getiriyor. Bu kişi bir günde çalışabilir, bir ayda. Onun garantisi yoktur. Bu kişi işten ayrılınca işveren mağduriyet yaşamaktadır. Bu şekilde gelen kişiler genellikle Rum tarafına geçiyor veya burada başka bir işe giriyor. Bunun önüne geçilmesi gerekmektedir ki, Bakanlığımız bu konuda çalışmalarına başladı” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun geçtiğimiz gün konuyla ilgili yaptığı açıklamaya da değinen Saleh, “Bakanımızın da açıkladığı gibi 4 bin kaçak çalışan vardı. Bu kişilerin neredeyse yarısı temizlendi ve birçoğunun da yasal işlemleri yapıldı. Faiz Bey çok güzel işler başardı, sayesinde biz de rahatladık. Çanta işi bitmiştir” dedi.

“BÜYÜK YATIRIMLAR İLE KKTC’NİN DÜNYADA TANINMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Firmasının yakın gelecek planları arasında yurt dışından büyük yatırımcıları ülkemize getirmek olduğunu da sözlerine ekleyen Saleh, “Özellikle inşaat alanında Türkiye ve yurt dışındaki büyük yatırımcıları ülkemize getireceğiz. Şuanda 12 kişi var ve mart ayında projelere başlayacağız. Sözleşmelerimizi yaptık, projeler alındı. Sadece ruhsatları bekliyoruz. Aynı zamanda mimar olduğum için anahtar teslim projeler sunacağız. Ülkemize yurt dışından ne kadar çok yatırımcı gelirse, KKTC o kadar çok kalkınır. KKTC’nin tanınmasını istiyoruz, AB’ye girmesini istiyoruz. Bu büyük yatırımlar ile KKTC’nin dünyada tanınması için çalışıyoruz ve yurt dışında ismimiz duyuluyor” dedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı