KIBTES Eylem’e seslendi

KIBTES, KTOEÖS Başkanı Selma Eylem'in Hala Sultan İlahiyat Kolejine giderek, öğretmenlere kaba şekilde davrandığını iddia etti.

30 Kasım 2019 - 19:52

Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES), KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ve yönetim kurulundan bir grubun, sendikal toplantı yapmak için Cuma günü Hala Sultan İlahiyat Kolejine giderek “KIBTES üyesi öğretmene ve herhangi bir sendikaya üye olmayan öğretmenlere nezaketsiz ve kaba davranışlarda bulunarak, öğretmenler odasından çıkmaya zorladığını” iddia ederek bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti.

KIBTES Başkanı Himmet Turgut, yazılı açıklamasında, “öğretmenler odası öğretmenlerin dinlenme ve özgürce çalışma yerleri olup herhangi bir sebep ve sıfatla okul öğretmenlerinin öğretmenler odasından çıkartılmak istenmesi kimsenin hakkı ve haddi değildir.” dedi.

KIBTES’in, kendinden olmayanları hor gören antidemokratik anlayışların her türlüsünü reddettiğini ifade eden Turgut, “KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ve beraberindeki grubu meslektaşlarına karşı nezaketli ve hoşgörülü olmaya davet ederiz” ifadesini kullandı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı