Kıb-Tek devletten alacaklı mı?

YDP lideri Arıklı, Kıb-Tek'in devletten alacaklı olduğu iddiasını Meclis'e taşıdı, yanıt Maliye Bakanı Denktaş'tan geldi

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda yapılan gündem dışı konuşmalara yine Kıb-Tek damgasını vurdu.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, iddialar üzerine yaptıkları araştırma sonucu “Asker”in kuruma ödemesi gereken 120 milyon TL civarında elektrik borcunu ödemediğini gördüklerini, zaten devletten de alacaklı olan kurumun çok zor durumda olduğunu kaydetti.

Bu tutarlar ödenmediği için kurumun bankalara borçlandığını ve faiz ödemek durumunda kaldığını dile getiren Arıklı, bu rakamlar ödenmiş olsa belki de Kıb-Tek’in zam yapmak zorunda kalmayacağını kaydetti.

Yanıt Denktaş’tan geldi

YDP lideri Arıklı’ya yanıt veren Maliye Bakanı Serdar Denktaş, “Elektrik Kurumu’nun alacağı var” sözünün artık doğru olmadığını çünkü kurumla mahsuplaşma için hesaplama yapıldığını kaydetti.

Alacak-verecek eşitliğinin sağlandığını dile getiren Denktaş kurumun devletten alacağı var söyleminin doğru olmadığını anlattı.

Bundan sonra da kamuyla kurum arasında daha doğru bir işleme şeklinin gündeme geleceğini dile getiren Serdar Denktaş, son dönemde bazı ödemelerin bilinen nedenlerle ötelendiğini kaydetti.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Başka Haber

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı