Kaymaklı ruhu geri dönecek

K.Kaymaklı Başkanı Akay Aşina, Haberci Spor'u konuk ederek kulübün içerisinde bulunduğu durumu, geçirdikleri zorlu süreçleri ve yapmayı planladıkları projeleri anlatarak Kaymaklı ruhunu geri döndüreceklerini söyledi.

18 Temmuz 2019 - 10:26

Okan Karademir –

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü, Haberci Spor’u konuk etti.

Kulüp lokalinde gerçekleşen buluşmada başkan Akay Aşina göreve geldikleri günden bugüne geçen zorlu ve sıkıntılı süreçler, ligde kalmalarının önemi, yeni sezonla ilgili plan ve programlar, yönetimsel olarak yapılan çalışmalar, yenilikler ve projeler olmak üzere birçok konuya değindi ve camiayı ayağa kaldıracaklarını ifade etti.

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü Başkanı Akay Aşina’nın açıklamaları şu şekilde:

KRİZİ YÖNETTİK

“Kaymaklı kulübünde ilk kez futbolcuların boykota gittiği bir dönem oldu. Bu tarihimizde kara bir lekedir. Göreve geldiğimiz andan itibaren kendimizi kriz yönetirken bulduk. Geçtiğimiz sezonun sevindirici yanı ise ligde kalma mücadelesi verdiğimiz bir sezonda şampiyonluğa oynadığımız dönemden daha fazla seyirci kitlemiz olmasıydı. Küme düşmeye oynayan bir takımın iyi bir seyirci ortalaması ile oynaması önemliydi. Bizim gibi taraftar da  Kaymaklı’ya sahip çıktı. Yeni sezonda seyircimiz daha da artacaktır. Amacımız geçtiğimiz sezon takımı kümede tutmaktı.”

TRANSFERDE SIKINTI YAŞIYORUZ

“Biz hiç ara vermeden sezon biter bitmez tüm futbolcularımızla iç transferi bitirdik ve bunların hepsi alt yapıdan çıkan kendi futbolcularımızdır. Şu anda Yusuf ve Talat olmak üzere iki transferimiz var. Kiraya vereceğimiz futbolcuların takibini yapacağız. Bize katkı sağlayabileceklerine inandığımız futbolcuları devre arasında geri alma durumumuzda olabilir. Geçmiş senelerde bunlar yapılmayan şeylerdi. Kulüpte herkesten her anlamda faydalanılmaya çalışılacak.  Transfer konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Takımlar bizim oyuncularımızı transfer etmek isterken bedavaya istiyor ancak biz bir takımdan futbolcu istediğimizde yüksek fiyatlar karşımıza çıkıyor. Küçük Kaymaklı büyük camia olabilir ancak zengin değildir. Bizim de maddi sıkıntılarımız var.”

ÖZ VARLIKLARIMIZI REVİZE EDECEĞİZ

“Yılların getirdiği yanlışlardan dolayı öz varlıklarımızı revize etmemiz gerekiyor. Lemar karşısında 9 adet dükkanımız var. Söz konusu dükkanların işletmecileriyle 2020’ye kadar sözleşmemiz var ve kiralarımızı alıyoruz. Ancak alınan kira bedelleri günümüz piyasasına göre çok düşüktür. Eski yönetim tarafından yapılan değerin çok altına kira bedeli belirlenmiş. Bunların revize edilmesi gerekiyor

Stadımızın altında da 10 dükkanımız var. Esas sıkıntılı olan yerler bunlardır. Özellikle Fikret Çavuşoğlu’nun 5 dükkanı var. Yaklaşık 3 sene önce sözleşmeler bitti ve yenilenmedi. Son olarak 500 STG’ ye  sözlü olarak anlaşılmış ve ortada bir sözleşme yok. Biz yönetime geldikten sonra bunlardan hiçbir ödeme alınamadı.

Ayrıca bu dükkanlar suyu ve elektriği de sahadan kaçak bir şekilde kullanıyor ve bu su ile elektrik parası kulübümüz tarafından ödenmek zorunda kalıyor. Ayrıca bu kiracılar ne bir etkinliğimize katılıyor ne de kulübe katkı veriyor. Aylık yaklaşık 80 bin TL giderimiz var. Sabit gelirimiz ise 30 bin TL civarındadır. Her ay bu yönetimin 50 bin TL para bulması gerekir. Bu durum da bu dükkanlardan gelir alınması bizi çok rahatlatacak.”

BELEDİYEYE ÇAĞRI YAPIYORUZ

“Belediyeden talebimizdir. Şu an stadın altında dükkanların çalıştırma izinleri yok. Çalışma izni olması için kulüple sözleşme yapılması gerekir. Ancak şu an çalışma izni olmadan buralar aktif çalışıyor. Belediyenin bilgisi de var ve bu işi bir an önce çözmesi gerekir. Artık bu dükkanlara kilit vurulmalıdır.  Bizim istediğimiz kiralacılarla günümüz değerlerine göre yeniden kira sözleşmesi yapmaktır. Bizim Kaymaklı yönetimi olarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu sorunlar Kaymaklı camiasının sorunudur. Biz görevde olalım veya olmayalım fark etmez.”

KUPADA FİNAL HEDEFLİYORUZ

“Takımımız teknik heyetle birlikte yaklaşık bir aydır salon çalışmalarını sdürdürüyor. Bugün yeni sezonu resmen açıyoruz. Şu anda 25 yerli futbolcu çalışıyor. 10 Ağustos’a nihai kadromuz belli olacak. 3 yabancı transfermiz olacak. 20-25 Ağustos’ta da Kocaeli-Kartepe’de yurt dışı kampı olacak. Futbolcular yönetime inandı. Yeni sezonda hedefimiz ligi ilk 5 içerisinde bitirip kupada final oynamak olacak.”

SABİT GELİR ŞART

“Bazı takımların anormal bütçelerinin ne kadar süreceği malum. Biz bu süreçte ayakta kalırsak önümüzdeki yıllarda biz yarattığımız bu yapıyla daha da başarılı olabiliriz hatta şampiyonluğa oynayabiliriz. Kulüplerin ayakta kalması için sabit geliri olmalı ve alttan kendi futbolcusunu yetiştirmesi gerekiyor”

GETİRİSİ OLMADAN SAHAMIZI PAYLAŞMAYACAĞIZ

“Sahadaki geç ekimden dolayı sezonu sahamızda açamıyoruz. Açılış sentetik sahamızda olacak. Bu yıl sahayı paylaşma konusunda net bir karar aldık. Çünkü bugüne kadar takımlar sahamızı sadece kullandı ancak kulübümüz hep bundan zarar gördü hiç kimse de yardımcı olmadı. Elektriği suyu biz ödüyoruz, temizliği biz yapıyoruz, çime biz bakıyoruz. Saha yıpranıyor biz düzeltiyoruz. Sahada kapılar pencereler kırılıyor biz tamir ediyoruz.  Bunların hepsi masraf ancak hiçbir takım bize maddi bir yardımda bulunmuyor bu yükler bize kalıyor. Bu yıl hakem paramızı ödeyecek olan bir kulüp varsa ki bu da yaklaşık 4-5 bin TL civarındadır. Ödemek isteyen gelsin bizimle görüşsün ve sahamızı ev sahibi olduğu maçlarında kullansın. Bu her Lefkoşa takımı için geçerlidir. Getirisi olmadan hiç kimse ile sahayı paylaşmayacağız. Ya reklam geliri ya da hakem parası bir şekilde maddi destek vermeleri gerekiyor. Çünkü maçlarda yapılan tüm hasarlar kusurlar bizim tarafımızda karşılanıyor. Sahamızı kullanan ekip hiçbir şeye karışmadan kullanıp gidiyor. O nedenle böyle bir karar aldık.”

ENGELLİ GİRİŞİ YAPACAĞIZ

“Stadımıza engelli girişi yapılacak. Engelli taraftarların rahatça gelip maç izlemesini sağlayacağız. Biz taraftarlarımızın rahat etmesini düşünüyoruz ve her futbolseverin keyifle maç izleme hakkı olduğunu düşündüğümüzden dolayı en kısa zamanda bu engelli girişini yapacağız.”

DAYANIŞMA GECEMİZE HERKES DAVETLİDİR

“Dayanışma gecemizi sezon biter bitmez yapmak istedik ancak araya Ramazan girdi ve yönetimsel olarak yoğunluklarımızdan dolayı bugüne kaldı. Burada toplayabileceğimiz maddi destekle kamp, kılık kıyafet ve sporcuların ilk alacaklarını karşılayarak sezona sıkıntısız girmek istiyoruz.

Maddi destekten öte de camianın kaynaşması için ulaşabildiğimiz herkese ulaşmaya çalıştık. Kaymaklı camiasından herkesi davet etmeye çalıştık.  Ulaşamadığımız unuttuğumuz kişiler olabilir. Bizi yanlış anlamasınlar.  Bu konudan dolayı da şimdiden özür dileriz. Sizin aracılığınızla da tüm camiayı bu gece Kaymaklı’nın dayanışma gecesine davet ediyoruz.”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı