Kaymaklı “Kartal”ı sürklase etti

Maalesef dün o umutlar da bitti.

 

Geçen hafta Yenicami yarıştan koptu demiştim. Hatta bu film Çetinkaya maçında kopmuştu. Dünkü karşılaşma ise, sadece umutların tekrardan yeşermesi bakımından önemliydi. Maalesef dün o umutlar da bitti.

Bir kere Yenicami nasıl bir oyun düzeni ile oynuyor, bilen varsa bana da anlatsın. Hele dünkü dizilişe baktığımda, tam bir hayal kırıklığı. Oyun anlayışını boş verdim, takımda ruh da kalmadı.

Göktaş, Hasan Ulukök yedek kulübesinde, Hascan sol bek. Böyle bir maçta zaten eksik bir kadroya sahipsiniz, bir de Göktaş ve Hasan’ı yedek kulübesinde görünce, olay belli oldu. Madem bu oyuncular oynayabilirdi, neden yedekte tutulup sonradan oyuna alındılar?

Mevcut dizilişte tam bir savunma rezaleti. Kaleci Ercan cezalı. Kalede tecrübesiz İdris oyunuyorsa, buna çok iyi bir savunma dörtlüsü yaratmalısınız. Ama maalesef öyle bir savunma dörlüsü vardı ki, adeta mağlubiyete davetiya çıkartan cinstendi.

Uzun süre sakatlığı nedeni ile oynamamış Mahmut sağ bekte başladı. Hascan hangi düşünce ile sol bekte görevlendirildi anlamadım. Yasin çok formsuz ve dengesiz çıkışları ile Farouk’un oyun karakterini de bozudu. Gollerin çoğu Yasin’in kontrolsüz ve dengesiz çıkışlarından geldi. Kısacası savunma evlere şenlikti. K.Kaymaklı’nın her atağı gol tehlikesi yarattı.

Hasan Ulukök mademki oynayabilirdi neden ilk onbirde yoktu. Göktaş sakat olmadığı takdirde, bu takımın değişmez oyuncusudur. Anlıyorum sakatlıklar Yenicami’nin belini bükmüş olabilir. Ama oynayabilecek oyuncular varsa da yedekte oturtulmaz. Sezon başından beridir formsuz oyuncuları oynatmaya devam ederseniz, böyle bir sonuca da katlanmak zorunda kalırsınız.

Orta sahada oyunu organize edecek final pası verecek bir oyuncu yoktu. Çünkü bunu yapabilecek Hascan’ı maçın başında sol bekte başlattınız. 3-0’dan sonra değişiklik yapsanız ne olacak, atı alan üsküdarı geçmişti.

Forvete gelince. Mfede’nin varlığı ile yokluğu belli değil. Boşuna bu takımda oynuyor. M. Altın çabalıyor ama o da tek başına. Her şey Abaka’ya kalmış. Şahsi gayretini ortaya koyup gol atması bekleniyor. Yani Yenicami bu kadro dizilişi ve oyun düzeni ile bir yere varamayacağını göstermiştir.

Kaymaklı’ya gelince. Tamamen ruhları ile oynayan bir takım. Genç ve isimsiz kadrosu ile kulüp aşkını ortaya koyarak canlarını dişlerine takan ve ellerinden geleni yapmaya çalışan bir kadro. Her alanda görevini yapan ve onları yöneten teknik heyet. Gerçekten Kaymaklı takımını kutlamak gerek. Üstelik çok uzun süre bir yabancı ile oynadılar. O da santrafor olan Osita. Osita Yenicami savunmasını darmadağın etti.

Evet yaklaşık yedi yıldır şampiyonluğa oynayan Yenicami, bu sezon ilk devre bitmeden şampiyonluk umutlarını tüketmiş görünüyor. Dünkü oyunuları gerçekten içler acısıydı. Kaymaklı karşısında kimse böyle bir farklı yenilgi beklemezdi.

Gerçek şu ki, bu düşüş Çetinkaya maçında başlamıştı. Geçen sezon Yenicami’yi şampiyonluktan eden Çetinkaya, bu sezon da ilk devre bitmeden yarıştan kompasına neden oldu.

Kaymaklı’yı yürekten kutluyorum. Tüm hatları ile çok organize bir oyun oynadılar. Bu takıma sahip çıkıldığı takdirde ileriki yıllarda çok büyük işler başaracaklardır. Tüm kadroyu, teknik heyeti ve yönetimi tebrik ederim.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı