Kartal tökezlemeye devam ediyor

Yenicami haftalardır sakatlık ve cezalılar yüzünden bir türlü istediği kadroyu  sahaya süremiyor.

Her iki takımın iki haftadır mağlup olması, maçın önemini artırmış gibi görünüyordu. Hele de aralarındaki puan farkının dört olması, mücadelenin de bir o kadar daha çetin geçeceğini gösteriyordu.

Ancak sahada özellikle ilk yarıda çok kötü bir futbol vardı. Her iki takımın temposuz oyunu, izleyenleri adeta uyuttu. Yenicami oyun içerisinde etkili görünse de, bal yapmaz arı gibiydi.

İkinci yarı ilk yarıya göre biraz daha hareketliydi. En azından gol vardı. Ancak oyun kalitesinde bir değişiklik yoktu. İki takımın da çok pas hatası ve top kayıpları oyunun dengesinin bozulmasına neden oldu.

Yenicami haftalardır sakatlık ve cezalılar yüzünden bir türlü istediği kadroyu  sahaya süremiyor. Bu bir şansızlık mı yoksa disiplinsizlik mi bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey varsa Yenicami bu kadrosu ile şampiyonluk adayı olamaz. Hele de dün kendi sahasında kaybettiği iki puanla bence lige havlu atmıştır. Dört haftada alınan iki puanla yarıştan kopmuştur.

Dün de eksik kadrosu yüzünden farklı bir dizilişle sahaya çıkmak zorunda kaldı. Sezon başından itibaren savunmada görev yapan ve takımın en istikrarlı oyuncularından biri olan Farouk, oyuna ileride sol kanatta başladı. Bence yanlış bir tercihti ve bu yanlış erken farkedilip ilk yarının ortalarında düzeltildi.

Bu yanlıştan dönülünce, oyun aklı ve tecrübesi daha iyi olan Hüseyin Sadıklar ileriye alındı. Bu değişiklik takımın daha iyi atak yapmasına neden olsa da, gol noktalarında etkili olmasına neden olamadı. Hüseyin’in kendi gayreti ile attığı golün dışında sahada gol vuruşu yapacak oyuncu yoktu.

BÜY’de çok iyi bir futbol oynamadı. Yabancıları oyuna fazla katkı koyamadı. Ayrıca rakibinden çekinerek oynadığı için fazla pozsiyon bulmadı. Ancak 64. dakikada bulduğu ilk pozisyonu gole çevirip beraberliği yakalamayı başardı.

Dünkü karşılaşmada BÜY’ün elde ettiği bir puan onlar için altın değerinde bir puandır. Çünkü oyun anlayışları da bir puan içindi. O yüzden deplasmanda elde edilen bir puanın büyük önemi vardır.

Ancak Yenicami için durum çok farklı. kaybedilen iki puan, şampiyonluk yarışında olan bir takım için büyük kayıptır. Umutların söndüğü, morallerin çöktüğü bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Aslında Yenicami geçen hafta Çertinkaya karşısından aldığı mağlubiyetle bu yarıştan koptuğunu belgelemişti. Dünkü karşılaşma da bunun tasdiki olmuştur.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı