Karpazlının yol çilesi

Karpaz halkı yollardan şikâyetçi. İskele-Bafra arasındaki yolu kullanan vatandaşlar, yolun tehlikeli olduğunu belirterek, Karpaz halkının bir kez daha mağdur olduğunu söyledi.

18 Ağustos 2019 - 10:16

İskele-Bafra arasındaki yolun çukurlarla dolu, bozuk ve ışıksız olması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor. Turizm bölgesine giden yolun bu halde olması turizme ne kadar önem verildiği konusunda soru işaretleri yaratırken, bölgede yaşayan vatandaşlar, Karpaz halkının her zamanki gibi mağdur edildiğini savundu.

“TEMELİ 2013 YILINDA ATILMIŞTI”

2013 yılında temeli atılan yolun 2015 Aralık ayında bitmesi planlanmıştı. 15 kilometrelik yolun 2019 yılında hala bitmemiş olması bölge insanının tepkisine neden oluyor. İhaleyi alan şirketin battığı için yarım kalan yol, araç kullanıcıları için tehlike arz ediyor.  Yol kenarında banketlerin ve ışıklandırmanın olmaması özellikle yolu nadir kullananan kişiler için ölüm tehlikesi yaratıyor.

 “TÜRKİYE’DEN CEVAP BEKLİYORUZ”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 2018 Mayıs ayında yaptığı açıklamada yolu yaz sezonuna kadar yetiştirmeyi planladıklarını ifade etmişti. Geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapan Bakan Atakan, ihaleyi alan şirketin battığını hatırlatarak, Türkiye’ye; yeni ihaleye çıkılması gerektiğini ve bu ihalenin KKTC’de olması gerektiğini söylediklerini dile getirdi. Atakan, İskele-Bafra yolu için Türkiye’den cevap beklediklerini söyledi.

“HALK DAHA FAZLA MAĞDUR EDİLMEMELİ”

Çayırova Muhtarı Salih Dalınç, yolların çukurlarla dolu olduğunu, Güzelyurt, Girne tarafında yolların yapıldığını ancak Karpazlının yine mağdur olduğunu söyledi. Yolların yapılması için illa birilerinin ölmesi mi gerektiğini soran Dalınç, yeni yapılan yolun da hatalı olduğunu savundu.

Dalınç, eski köprüleri kapattıklarını ve yeni köprü yapmadıklarından dolayı geçtiğimiz kış yağmur suyunun akacak yer bulamadığı için köyleri su bastığını da hatırlattı. Yolun baştan yapılması gerektiğini belirten Dalınç, aksi taktirde bu yolun çökeceğini savundu. Salih Dalınç, bölge halkının yoldan çok şikayetçi olduğunu, “Neredeyse 10 yıl oluyor bu yol bu şekilde” diyerek Karpaz halkının daha fazla mağdur edilmemesini istedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı