‘Karpaz bölgesi karantina altına alındı’ iddiası

Karpaz bölgesinde yapılan birçok coronavirüs testinin pozitif çıktığı iddiasında bulunan Detay Kıbrıs, Karpaz'da bulunan 3 yerleşim bölgesinde giriş-çıkışların polis kontrolünde yapılamaya başlandığını öne sürdü.

26 Mart 2020 - 22:24

Detay Kıbrıs’ın iddiasına göre, Yeni Erenköy,Sipahi ve Dipkarpaz’a giriş-çıkışlar polis kontrolünde gerçekleştiriliyor. Dünyada ve ülkemizde yaşanan Coronavirüs salgını nedeni ile alınan önlemler giderek sertleşiyor.

Karpaz bölgesinde yapılan birçok coronavirüs testinin pozitif çıktığı iddiasında bulunan Detay Kıbrıs, Karpaz’da bulunan 3 yerleşim bölgesinde giriş-çıkışların polis kontrolünde yapılamaya başlandığını öne sürdü.

Bakanlar Kurulu kararıyla 3 köyün karantina altına alacağı da iddia edildi.

MUHTAR İDDİALARI DOĞRULADI

Sipahi köyü muhtarı Göksel Hacıhasanoğlu’da Dipkarpaz, Sipahi ve Yeni Erenköy’ün karantina altına alındığını açıkladı. Kararın korona virüs merkezi tarafından alındığını paylaşan Muhtar Hacıhasanoğlu, köylere giriş ve çıkışların kapatıldığını duyurdu.

Sipahi köyü muhtarı Göksel Hacıhasanoğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

“Tüm bölge halkının dikkatine: Dipkarpaz, Sipahi ve Yeni Erenköy bu akşamdan itibaren karantinaya alınmış olup, bu köylere giriş çıkışlar yasaklanmıştır. Yollar kapanmış bulunmaktadır.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı