Karpaz bölgesi alarmda!

Dipkarpaz Belediyesi Başkanı Suphi Coşkun, Kaleburnu köyünde yaşam süren 5 kişilik bir ailede bugün coronavirüs pozitif tespit edildiğini açıkladı.

26 Mart 2020 - 22:59

HABERCİ SOSYAL MEDYA

Dipkarpaz Belediyesi Başkanı Suphi Coşkun, Kaleburnu köyünde yaşam süren 5 kişilik bir ailede bugün coronavirüs pozitif tespit edildiğini açıkladı. Coşkun, bölgenin karantina alınıldığıyla ilgili iddiaların doğru olmadığını vurgulayarak, sadece denetimlerin sıklaştırıldığını açıkladı. Suphi Coşkun, belediye zabıtalarının da önlemlerin alınması için çalıştığını sözlerine ekledi.

Yarın itibariyle Sağlık Bakanlığı ekiplerinin bölgeye gideceğini ve coronavirüs pozitif vakası olan kişilerle temas halinde olan kişilere test yapılacağını belirten Suphi Coşkun, halka ‘paniğe kapılmayalım’ çağrısında bulundu.

Herkesi önlem almaya çağıran Suphi Coşkun, “Eğer önce kendinizi, sonra da ailenizi ve çevrenizi seviyorsanız lütfen komşuluk ilişkilerinizi askıya alın. Birbirinizin eve gitmeyin, sokağa çıkmayın, evinizde kalın” dedi. Gençlere de çağrıda bulunan Başkan Suphi Coşkun, yaşlıları korumak için gençlerin ‘bana bir şey olmaz’ diye düşünmemeleri ve yaşlıları korumak için sokağa çıkmamaları gerektiğinin altını çizdi.

KARANTİNA YOK KONTROL VAR

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, Dipkarpaz, Sipahi ve Yeni Erenköy köylerine giriş çıkışların polis kontrolünde olacağını, karantina veya kapatmanın olmadığını, bölge halkının ihtiyaçlarını, izinli olsalar dahi bölgeden karşılayacaklarını söyledi. Polis sadece çalışanların ve çok acil ihtiyaçlıların bölgeye giriş yapabileceklerini açıkladı.

Suphi Coşkun paylaştı: 26 Mart 2020 Perşembe

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı