Karma futbolcuları 45 yıl sonra bir arada

Karma futbolcularının sekizi ve teknik direktör, geçtiğimiz ocak ayında Trabzonspor’un davetlisi olarak Trabzon’a gitmişti.

21 Şubat 2020 - 12:43

1975 yılı ocak ayında Kıbrıs Barış Futbol Turnuvası’na katılan Kıbrıs Karması futbolcuları, önceki akşam Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Lokali’nde bir araya geldi.

Karma futbolcularının sekizi ve teknik direktör, geçtiğimiz ocak ayında Trabzonspor’un davetlisi olarak Trabzon’a gitmişti. Trabzonspor’un Beşiktaş ve Galatasaray’ı ülkemizde yenerek kazandığı Barış Kupası, bu kulübün tarihinde önemli yer tutuyor.

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Barış Kupası’nın 45. yıldönümü dolayısıyla turnuvaya katılan Kıbrıs Karması’ndan bir kısım futbolcuyla Trabzonspor’un futbolcularını, Trabzon’da bir araya getirmişti.

Teknik direktör Günay Caymaz, futbolcular Ali Çetin Amcaoğlu, Erbay Gönelli, İlker Ertemel, Ertuğrul Gardiyanoğlu, Enver Sedat Simavi, Metin Onbaşı, Hasan Tanışık ve Mustafa Oraloğlu, Trabzon ziyaretine katılmıştı. Ben de 1975 yılındaki turnuvanın maçlarını izleyip Halkın Sesi gazetesine aktaran spor yazarı olarak kafileye dahil edilmiştim.

Karmanın bazı futbolcularının Trabzon’a gidememesi, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun içine sinmemiş ve 19 Şubat 2020 tarihinde bütün futbolcuları bir araya getirmeye söz vermişti. Programlanan buluşma aynı tarihte gerçekleşti.

Kafilenin tümüne ilaveten Trabzon’a gidemeyen karma futbolcuları Enver Emin, Zihni Kalmaz, Üstün Köroğlu, İsmail Balıkçıoğlu ve Mustafa Şenol buluşmaya katıldı. Raif Örtunç da kısa bir süre orada bulundu.

Yemekli toplantıya bir süre Başbakan Ersin Tatar da katıldı ve karma futbolcularını bir arada görmekten mutlu olduğunu söyledi. Karmanın kaptanı Enver Emin, yıllar sonra hatırlanmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

TEŞEKKÜR BELGESİ

Karma futbolcuları, teknik direktör Günay Caymaz ve hakem Özcan Özcanhan’ın adına hazırlanan teşekkür belgeleri de sunuldu:

“Kıbrıs Türk futbolunun gelişimine yapmış olduğunuz katkı, tarihe altın harflerle yazılmıştır. Emeğiniz, katkınız ve ortaya koyduğunuz tüm çabadan dolayı Kıbrıs Türk futbol camiası adına teşekkür ederim. HASAN SERTOĞLU KTFF BAŞKANI”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı