Kaplıca’daki dram bu kez Kastamonu’da yaşandı

Kastamonu Devrekani'deki Beyler Barajı'nda balık tutarken göle düşen genç ile onu kurtarmak için suya atlayan anne ve babası boğularak yaşamını yitirdi.

Turkiye’de Kastamonu’nun Devrekani ilçesindeki Beyler Barajı’nda balık tutarken suya düşen genç ile onu kurtarmak için göle atlayan anne ve babası boğuldu.

Ankara’da yaşayan Nihat (46) ve Behice Kadıncıoğlu (42) çifti ile oğulları Oğuzhan (20), Beyler Barajı’na pikniğe gitti. Baraj kenarında oltayla balık tutmaya çalışan Oğuzhan Kadıncıoğlu, dengesini kaybederek suya düştü.

Çocuklarının suda çırpındığını gören anne ve babası da onu kurtarmak için peş peşe göle atladı.

Bir süre sonra anne, baba ve oğlu suda kayboldu.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine Devrekani İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olay yerine geldi. Jandarma ve çevredekilerin çabaları sonucu aile fertlerinin cansız bedenleri sudan çıkartıldı.

Anne, baba ve oğlunun cenazeleri otopsi için Devrekani Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kadıncıoğlu ailesinin Ankara’dan Kurban Bayramı tatilini geçirmek için memleketleri Devrekani ilçesine geldikleri, pikniğin ardından evlerine dönecekleri öğrenildi.

KKTC Katırcı ailesine ağlamıştı

Yaşanan acı olay, geçtiğimiz ay Büyükkonuklu Katırcı ailesinin başına gelenleri anımsattı.

Kaplıca-Yedikonuk arası Tulumba mevkiinde 12 Temmuz Cuma günü 18.30 sıralarında Kaplıca balıkçı barınağı yakınlarında bir kayalık üstünde balık avlayan Ramazan Katırcı, eşi Filiz Katırcı, kızları Merve Katırcı ve oğulları Mert Katırcı boğularak yaşamını yitirmişti.

Ailenin en küçüğü olan 12 yaşındaki Barış Katırcı ise Osman Göztaş adlı bir vatandaş tarafından kurtarılmıştı.

Dalgalar sonucu kayalıktan düşen Barış’ı kurtarmak için suya atlayan baba Ramazan Katırcı dalgalara kapılınca, ardından tüm aile suya atlayarak birbirlerini kurtarmaya çalışmış, ancak Barış dışında kurtulan olmamıştı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı