Kadınlara karşı da vurdumduymazlık!

Dün akşam oynanan Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın tarih ve saatini maçtan sadece 3 gün önce kulüplere ve kamuoyuna facebook aracılığıyla açıklayan Basketbol Federasyonu’ndan bir sürpriz daha geldi.

4 Kasım 2019 - 11:54

Basketbol Federasyonu kendi başına buyruk işlere devam ederken vurdumduymaz bir şekilde davranmayı da sürdürüyor.
Yeni sezon öncesinde belli ki plan, program ve takvim çalışması yapamayan federasyon ligler öncesinde oynanacak anı, hazırlık ve kupa maçlarını da son anlarda belirlemeye çalışıyor.
Daha dün akşam oynanan Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın tarih ve saatini maçtan sadece 3 gün önce Facebook’tan kulüplere ve kamuoyuna açıklayan Basketbol Federasyonu’ndan yeni bir sürpriz daha geldi.
Federasyon yaptığı bu davranışla spor medyasını umursamaz bir şekilde şimdi de yine basına bilgi vermeden kadınlar ligi ile Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı iptal ederek yeni bir turnuvayı gündemine aldı.
Spor medyasında gerçek gazetecilik örneği segileyen HABERCİ, bu durumu da araştırarak buldu ve gündeme getiriyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI İPTAL OLAN KADINLARA KTSYD KUPASI
Bu yıl 6 takımın katılması beklenen Kadınlar Ligi’nde sezon öncesi kulüpler ile federasyon yöneticileri arasında yaşanan Cumhurbaşkanlığı Kupası polemiği kupanın iptali ile son bulurken neden iptal edildiğiyle ilgili federasyondan henüz bir açıklama yapılmadı.
Bu kupa iptali sonrasında ise kadınlarda sezon öncesi turnuvası olarak düzenlenecek olan KTSYD Kupası kulüplere mail yolu ile dün bildirildi ve 6 Aralık Cuma günü yani 2 gün sonra maçların başlayacağı belirtildi.

FEDERASYON HANGİ TAKIMLAR OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYOR
Kulüplere gönderilen mailde KTSYD Kupası turnuvasının 6-13 Aralık tarihleri arasında yapılacağı bildirildikten sonra turnuvaya hangi kulüplerin katılacağı federasyon tarafından bilinmiyor.
Federasyon mail yoluyla kupaya katılacak takımların kendilerine bildirilmesini istedi.
Bu da gösteriyor ki kadınlarda 2 gün sonra başlayacak KTSYD Kupası’nda hangi takımların mücadele edeceğini ve ligde de hangi takımların yer alacağını federasyon henüz bilmiyor.

KADINLARA GEREKEN İLGİ GÖSTERİLMEDİ
Erkeker Ligi bu yıl 5 takımla oynanacakken Kadınlar Ligi’nde 6 takım olacak olmasına rağmen federasyon tarafından bu lige gerekli ilgi ve ciddiyetin gösterilmediği görülüyor.
Ligin 2 devreli oynanacak olması da maç sayısının çok az olmasına neden olacağı için kulüplerden tepki var.

FEDERASYON KENDİ SPORCULARINI ONORE ETMEK İSTEMİYOR
İsminin açıklanmasını istemeyen bir takım yöneticisi gelinen noktayı gazetemize şöyle değerlendirdi: Kadınlar Ligi federasyon açısından hak ettiği değeri görmüyor. Cumhurbaşkanlığı Kupası hangi takım çekilirse çekilsin kalan takımlarla oynanmalıydı. Bunun yerine kupayı iptal etmek yoluna gittiler. Siz kendi sporcularınızı kendi takımlarınızı onore etmek istemiyor musunuz?

FEDERASYON YETKİLİLERİ BUNU AÇIKLAMALIDIR
İsmini vermek istemeyen yönetici sözlerini şöyle sürdürdü: Ligde kalıp katkı koymaya devam eden takımlara bu finali çok mu görüyorsunuz? Bunları federasyon yetkilileri çıkıp açıklamalıdır. Ligi 2 devreli yaparlarsa 10 maç oynayıp bitireceğiz. 10 hafta iki buçuk aydır. 10 ay bekleyip 2 ay basketbol mu oynayacağız? Bize reva görülen bu mu?

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı