Kadınlar günü arifesinde yine kadına şiddet

Kıskandığı gerekçesiyle, eski kız arkadaşına “Ayni şeyi tekrarlarsan en az 3 ceset olur” şeklinde mesaj atarak ölümle tehdit eden Enes Görkem Acıel, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

7 Mart 2019 - 13:47

Ülkemize kısa bir süre önce turist vizesiyle giriş yapan Enes Görkem Acıel, eski kız arkadaşını ve çevresindeki iki kişiyi ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, yeniden suç işlememesi ve yargılanmaktan kaçmaması için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Mahkemede söz alan zanlı, “10 Şubat’ta doğum günümü kutlamak için gelmiştim. Barışmak istedim, barışmadı. Sonra kendisi aradı. Geceyi birlikte geçirdik. İki gün sonra sonra gözümün önünde siyah filmleri olan bir arabaya bindi. Başka biriyle gitmesine sinirlendim. Sinirle söyledim” iddiasında bulundu.

“Ayni şeyi tekrarlarsan en az 3 ceset olur”

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Şubesinde görevli polis memuru Cemile Özfadıl, tanık olarak dinletildi.

Özfadıl, zanlının, 25 Şubat günü Lefkoşa’da, eski kız arkadaşı olan E. B.’ye, başka bir erkek şahısla görüştüğü gerekçesiyle “Ayni şeyi tekrarlarsan en az 3 ceset olur, orada seni görmeyeceğim” yazılı bir mesaj göndermek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti.
Şikayet üzerine dün tespit edilerek tutuklanan Enes Görkem Acıel’in KKTC’de 90 günlük turist vizesiyle bulunduğunu belirterek polis memuru Cemile Özfadıl, serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ve yeniden suç işleme ihtimali bulunan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ve yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlının 11 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

(Kamalı Haber)

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı