Kabinenin yarısı Nadir için toplandı

Asil Nadir Geçitkale Havalimanı için dün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda Kabine’nin yarısına brifing verdi.

27 Haziran 2019 - 08:42

İş insanı Asil Nadir’e yıllar önce kiralanan ancak atıl durumda kalan Geçitkale Havalimanı’nda ihale süresi tamamlandı. Haberci’ye ulaşan bilgiye göre, Asil Nadir dün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda Kabine’nin yarısına brifing verdi.

Toplantıya, Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy katıldı.

Başka bir firmaya da devredilebilecek

Nadir toplantıda Geçitkale’de yapacaklarını anlattı. Edinilen bilgiye göre Başbakan Tatar ile toplantıya katılan Bakanlar, konuyu Bakanlar Kurulu gündemine getirecek ve ihalenin süresi uzatılacak.

İddiaya göre Asil Nadir’e, ihale şartlarını ve gerekli yatırımı yapamazsa Geçitkale’yi başka bir firmaya devretme hakkı tanınacak. Nadir’in toplantıdan mutlu ayrıldığı öğrenildi.

Bilindiği gibi Nadir, yıllar önce ihalesini aldığı Geçitkale Havalimanı yatırımı için Kalkınma Bankası’ndan 7 milyon TL kredi aldı. Ancak yıllar geçmesine rağmen Geçitkale’de tek bir çivi bile çakılmadı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı