K.Kaymaklı protestodan vazgeçti golle başladı

Futbol K-Pet Süper Lig’de maçtan sonra konuşulanlar, maçın değerlendirmesinin önüne geçti.

Futbol K-Pet Süper Lig’de Küçük Kaymaklı ile Türk Ocağı’nın 2-2 berabere kaldığı maçtan sonra konuşulanlar, maçın değerlendirmesinin önüne geçti. Bu bakımdan bu konuyu öne çıkarmayı uygun buldum.

Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu’nun basın odasında her maçtan sonra olduğu gibi dün de iki takımın teknik adamının basın toplantısı vardı. Toplantıda Türk Ocağı Teknik Direktörü Ahmet Dedekorkut, “Maça hakemin düdüğünden 15. dakika oyuna girdik” dedi.

Dedekorkut, Küçük Kaymaklı’ya hafta arasında verilen 1 puan eksiltme cezası nedeniyle iki takımın maçın ilk 10 dakikasında orta sahada top çevirmeyi kararlaştırdığını, ancak buna yeşil siyahlıların uymadığını belirterek 7.dakikada gol yemelerini buna bağladı ve “Yoksa biz bırakır mıydık” dedi.

Bunun üzerine, orada bulunan K.Kaymaklı TSK Başkanı Akay Aşina, “Biz sonradan protestodan vazgeçtik” diye cevap verirken Dedekorkut “Bizim bundan haberimiz yoktu” diye konuştu.

Bu ilginç protesto anlaşması veya anlaşmazlığına da böylece tanık olduk.

Karşılaşmadan önce saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun, Türk Ocağı’nın eski başkanı Özmen Nasıfoğlu’nun kızı, aynı zamanda kadın futbol takımının kurucularından olan Deniz Nasıfoğlu’nun vefatı nedeniyle yapıldığı bilgisini aldık.

K.Kaymaklı’nın 7.dakikada Bahadır’ın golüyle öne geçtikten sonra karşılıklı ataklar izlendi. Türk Ocağı’nın yakaladığı en önemli pozisyonda Remzi’nin kaleciyi de geçen atağında filelere gitmekte olan topu savunma çıkardı. İlk devre K.Kaymaklı’nın 1-0 üstünlüğünde kapandı.

Türk Ocağı’nda kaleci Cenk’le Bilal arasında tribünlerden de izlenen diyalog, devre arasında soyunma odasına gidilirken de devam etti. Basın toplantısında Ahmet Dedekorkut, bu diyalogun, Bilal’ın kaleci Cenk’i, hakemle uğraşmaması için uyarması şeklinde değerlendirdi.

İkinci devreye Türk Ocağı atak başlarken K.Kaymaklı savunması Remzi’yi bir kez daha kaçırdı,  ancak bu kez hakem gecikmeli olarak ofsayt kararıyla durdurdu.

Oyunun üçte ikilik kısmı geçilirken Türk Ocağı, Doğukan’ın golüyle beraberliği yakaladı.

Beraberlik golünden sonra Küçük Kaymaklı baskıyı artırırken onların yapamadığını rakip futbolcu Bilal topu kendi kalesine göndererek yaptı.

Karşılaşmanın sonuna gelinirken Bilal bu kez ileriye fırlayarak Remzi’ye verdiği pasla beraberliği sağlamaya katkıda bulununca takımlar sahadan birer puanla ayrıldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu