İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future LAB açıldı

Telsim ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs, Future Lab’ı İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde açtı.

12 Kasım 2019 - 08:58

Telsim ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs, Future Lab’ı İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde açtı.

Açılışa Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Sağlık Bakanı Ali Pilli, birçok milletvekili, bürokrat, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, BTHK Başkanı Doç.Dr. Kadri Bürüncük, İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, Türkiye Vodafone İcra Kurulu Başkanı Colman Deegan, Telsim Genel Müdürü Cenk Alper  ve birçok iş insanı katıldı.

Telsim Genel Müdürü Cenk Alper ve İTÜ Kuzey Kıbrıs Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya konuklara hoşgeldin konuşması yaptıktan sonra açılış konuşmalarına geçildi.

Açılışın ardından konuklar, inovasyon merkezi olarak hizmet verecek İTÜ Kuzey Kıbrıs-TELSİM Future Lab’ı ziyaret ederek bilgi aldı.

FUTURE LAB NEDİR?

Teknolojinin merkezi olarak anılan ‘İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future Lab’da Vodafone’un IoT ve 5G’de geliştirdiği en yeni çözümler sergilenecek ve işletmelere geleceğin teknolojilerini bizzat deneyimleme fırsatı sunulacak. Vodafone’un Türkiye’den sonra KKTC’de kurduğu merkez, bir üniversite ile iş birliği ile hayata geçirilen ilk teknoloji merkezi olma özelliği taşıyor.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı