İstikrar

Baf evinde hak ettiği bir galibiyet aldı. Hamitköy bu sezonki en kötü oyununa imza attı...

17 Kasım 2019 - 12:00

Baf Ülkü Yurdu haftalardır süren yenilmezliğini devam ettirip üst gruba dahil olmak, Hamitköy ise alt sıralar ile arasını açmak için sahadaydı.

Karşılaşmaya Hamitköy adeta hediyeyle başladı. Henüz maçın başında Aksel’in frikikten attığı gol kırmızı-siyahlılar için maçın iyi geçeceği izlenimini verse de bu gol adeta bütün takımı uyuşturdu. Hamitköy bu golden sonra maçı kazanmış gibi bir havaya bürününce oyunun kontrolünü ele alan Baf, üst üste geliştirdiği ataklarla geliyorum dedi ve beraberlik golü de Hamitköy’ün sezon başından bu yana söylediğimiz gibi zaafı olan yan toptan geldi. Kossi zekice bir kafa vuruşuyla eşitliği sağladı. Golden sonra da Baf atakları devam etti ancak gol gelmedi.

Hamitköy ikinci devreye iki değişiklikle başladı. Mahmut ve İbrahim Güler oyundan çıkarken Peter ve Hüseyin Çıdamlı oyuna dahil oldu. Peter için oyuna dahil oldu demek ne kadar doğru onu bilemiyorum! Peter bedenen oyuna dahil oldu ancak ruhen evinde uyuyordu.

İkinci yarıda da Baf’ın üstünlüğü devam etti ve kaçınılmaz olarak golü  bulan taraf oldular. 70.Dakikadan itibaren Baf oyundan düşse de Hamitköy takım olarak bugün o kadar kötüydü ki rakibini zorlayamadı. Ardın da geçen hafta olduğu gibi Kossi kontra atakta maçı bitiren isim oldu.

Baf evinde hak ettiği bir galibiyet aldı. Maçın mutlak hakimiydiler. Özellikle Adeola sağ kanattan taşıdığı toplarla galibiyetin mimarı oldu. Ahmet Hatay oyunu iyi kurdu ve takımını yönlendirdi. Defansta Atanda tüm hava toplarını toplayarak Ebuka’nın etkisini kırdı. Baf takım olarak iyiydi. Kazanarak istikrarlı gidişatı sürdürdüler.

Hamitköy bu sezonki en kötü oyununa imza attı. Savunmadaki bireysel hatalar, sezon başından beri takımın problemi olan yan top zafiyeti, orta sahanın etkisizliği, kanatların sahada yürümesi, Ebuka’nın ilerde yalnız kalması mağlubiyeti kaçınılmaz kıldı. Peter herhalde artık formayı zor görür. Bu kadar vurdumduymaz ve isteksiz bir futbolcunun yerine herhangi birini oynatsanız emin olun daha fazla fayda alırsınız. Hamitköy için tehlike çanları çalıyor. İlerleyen haftalarda toparlanmazlarsa kendilerini hiç istemedikleri bir yerde bulabilirler.

Karşılaşmanın hakem Utku Hamamcıoğlu ve yardımcıları başarılı bir 90 dakika çıkardı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı