Adım adım dışa açılım

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yıllardır önemsenmeyen ve yok sayılan Kıbrıs Türk futbolu ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu sonunda hak ettiği saygıyı Nihat Özdemir başkanlığı ile buldu

10 Temmuz 2019 - 08:00

Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) özellikle Yıldırım Demirören başkanlığı ve öncesindeki dönemlerde hiç bir zaman önemsenmeyen hatta yok sayılan Kıbrıs Türk Futbolu ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), hak ettiği saygıyı sonunda Nihat Özdemir başkanlığı ile buldu.

TFF’nin her zaman arkasına sığındığı “UEFA ve FIFA korkusu” nedeniyle, geçmişte yapılan bu tip ziyaretlerde KTFF yetkililerimizin, TFF merkez binasına dahi girmesinden rahatsızlık duyulurken basına yansır çekincesiyle aynı fotoğraf karesinde dahi yer alınmaktan kaçınılıyordu.

Hatta TFF yetkilileri, ülkemize geldiklerinde ise KTFF’nin sokağından dahi geçmiyorlardı.

Nitekim Kıbrıs Türk Futbolu adına dışa açılım konusundaki kararlılığı, inancı ve çabalarını bıkmadan usanmadan sürdüren KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile Kıbrıs Türk Futboluna değer verdiği gözlemlenen yeni TFF Başkanı Nihat Özdemir büyük bir tabuyu yıkarak dün TFF’deki tarihi ziyarette bir araya geldiler ve futbolu konuştular.

KTFF, TFF’Yİ ZİYARET ETTİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’e dün İstanbul’da nezaket ziyaretinde bulundu.

Sertoğlu’na KTFF 1.Başkanvekili Orçun Kamalı ve Dış İlişkiler Sorumlusu Muhittin Özsağlam da eşlik ederken ziyarette TFF Başkan Vekili Erhan Kamışlı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve Genel Sekreter Kadir Kardaş da yer aldı.

DIŞA AÇILIM VE İŞ BİRLİĞİ KONUŞULDU

Ziyarette Sertoğlu, başkanlığa seçilen Nihat Özdemir’e yeni görevinde başarılar diledi.

Dışa açılım konusundaki son gelişmeleri değerlendiren Sertoğlu ile Özdemir, bu konudaki çalışmalarla ilgili konuştu.

Gerçekleşen görüşmede özellikle iki federasyonun altyapı çalışmaları konusunda yüksek seviyede iş birliği yapacağı belirtildi.

ÖZDEMİR DE KTFF’Yİ ZİYARET EDECEK

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir’i Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na davet etti.

Özdemir de en kısa zamanda seve seve KTFF’yi ziyaret edeceğini ve KTFF heyetini, TFF’de görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sertoğlu ziyaret sonrasında Özdemir’e üzerinde her iki federasyonun amblemlerinin bulunduğu Lefkara işi plaket takdim etti.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı