İskele’de hedef büyüdü

Larnaka Gençler Birliği Başkanı Rifat Berkel, gelecekle ilgili bazı proje ve girişimlerini Haberci Spor’a anlattı.

10 Eylül 2019 - 09:55

Kaya Emiroğlu –

K-Pet 1. Lig’de bu sezon şampiyonluk parolasıyla yeniden Süper Lig’e dönmeyi  amaçlayan Larnaka Gençler Birliği, büyük hedeflere yöneldi. Kulüp Başkanı Rifat Berkel, gelecekle ilgili bazı proje ve girişimlerini Haberci Spor’a aktardı.

TESİSLEŞME OLACAK

Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü’nün İskele bölgesinde 45 yıldır faaliyette olduğuna dikkat çeken Berkel, bu geçen sürede hemen hemen her konuda bir çivi dahi çakılmadığına dikkat çekti. Berkel şöyle devam etti:

“Biz hedeflerimizi gelecek için belirledik. Minibüs alacağız. Bu minibüs İskele Belediyesi’ne bağışlanacaktır. Sayın Hasan Sadıkoğlu ve İskele Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Bakım, şöför ve diğer giderleri belediye tarafından karşılanırken, dış kısmı Gençler Birliği kulüp renk ve amblemiyle boyanacaktır. Minibüs rutin görevi dışında Gençler Birliği futbolcularını da maçlara veya antrenmanlara taşıyacaktır. Kulüp binamız restorasyona girecek. Tavan yıkılmak üzeredir. Spor Dairesi’nden de konuyla ilgili destek istedik.”

AKADEMİ KURULACAK

Öz kaynaklara yönelik çalışmalar da başlattıklarını kaydeden Başkan Rifat Berkel, bu konuyla ilgili de şunları söyledi:

“Gençler Birliği Futbol Akademisi kurulucaktır. Çalışmalarımız devam ediyor. Minibüs yakın köylerde kalıp takımda yer alacak olan çocuk futbolcuları da taşıyacaktır. Antrenörlerle anlaşmalar sağlanmıştır. Ayrıca kendimize ait bir yer tahsis edilmesi için İskele Belediyesi’yle görüşmelerimiz devam etmektedir. Yap-İşlet-Devret modeliyle saha, antrenman sahası, soyunma odaları, yabancı oyuncuların konaklayabileceği binalar ve diğer tesislerin yapımına başlayacağız. Bu konuyla ilgili devletimizden de destek istemekteyiz. Bu tür alanların kulüplere verilmesine büyük fayda görmekteyim. Her bölgede veriliyor. Biz de böylesine bir projeye talibiz.”

Başkan Rifat Berkel, hedef koymadan veya başarı için içinizden gelerek çalışmadan başarıya ulaşılamayacağına işaret ederek, hedefi ve yüreğinizi ortaya koyarak ilerlemek istediklerinin altını çizdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı