“İş yapamaz hale geleceğiz”

Erbatu Estate Construction Genel Koordinatörü Mehmet Yerli, İmar Planı Yasası’nın bir an önce yürürlüğe girmesi gerektiğini aksi takdirde sektörün iş yapamaz hale geleceğini vurguladı

23 Ocak 2020 - 10:09

Bahar Uygur-

Yüksek İdare Mahkemesi tarafından Mağusa, İskele, Yeniboğaziçi 2. Emirnamesi’ne yürütmeye durdurma kararı alınmasının ardından emlak sektöründe faaliyet gösteren şirketler bir an önce İmar Planı’nın geçirilmesi çağrısında bulundu.

Mağusa’da hizmet veren inşaat firmaları Haberci Gazetesi’ne yaptığı değerlendirmelerde İmar Planı’nın geçmesini istediklerini ifade etti. Sektör olarak yaşanan süreçten olumsuz etkilendiklerini dile getiren şirketler, yaklaşık bir yıldır iş yapamaz noktasına geldiklerini belirtti. Erbatu Estate Construction Genel Koordinatörü Mehmet Yerli, 1 yıldır emirname yüzünden iş yapamadıklarını söyleyerek “Biz de imar planı yasası istiyoruz” dedi.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Yerli Haberci’ye yaptığı açıklamalarda acilen İmar Planı Yasası’nın uygun koşullarda yürürlüğe girmesi gerektiğini bu konuda kendilerinin de yapabileceği her konuda destek verebileceklerini kaydetti. Yerli, ülkede inşaat ve emlak işiyle uğraşan bütün iş yerlerinin mağdur olduğunu dile getirerek arsa alıp satamadıklarına dikkat çekti.

“ÇALIŞANLAR DA MAĞDUR EDİLİYOR”

Yerli Erbatu Estate Construction bünyesinde 300 çalışan istihdam edildiğini sekteye uğrayan ya da duran her işte bu 300 çalışanın ve ailelerinin de mağdur edildiğinin altını çizen Yerli, belirsizliğin bitip herkesin önünü görmesi gerektiğini söyledi.

Müşterilerinin yurtdışından olduğunu anlatan Yerli, “Nereye gidelim kime anlatalım derdimizi” diye sordu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı