Iosif Iosif’e 5 yıl hapis cezası

Güney'de işlediği suçlardan dolayı aranırken, sahte kimlikle KKTC'ye geçtiği tespit edilerek yakalanan Rum vatandaşı Iosif Iosif, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Rum vatandaşı Iosif Iosif (E-40) hakkındaki karar bugün açıklandı.

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sanık, ateşli silah bulundurmak ve KKTC’ye yasal olmayan yollardan girme suçlarından oy birliğiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Güney Kıbrıs’ ta işlemiş olduğu suçlardan dolayı aranmakta olan ve 8 Aralık 2018 tarihinde sahte Rum kimliğiyle Akyar Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçen Iosif Iosif, bilgi değişim ofisinden alınan bilgi ışığında 9 Ocak 2019 tarihinde Gazimağusa Gülseren bölgesinde kalmakta olduğu bir dairede polis tarafından tespit edilerek tutuklanmıştı.

Sanığın kalmakta olduğu ikametgahında yapılan aramada 9 mm çapında 2 adet tabanca, toplam 100 adet 9 mm çapında canlı mermi, 2 adet şarjör, “Nikolas Nikolau” adına tanzim edilmiş olup üzerine sanığın resmi konmak suretiyle sahnelenmiş bir adet GKRY kimliği ve sanığa ait bir adet cep telefonu bulunarak emare olarak alınmıştı.

“Kanunsuz tabanca taşıma”, “ruhsatsız tabanca taşıma”, “patlayıcı madde tasarrufu”, “sahte belge düzenleme” ve “muhaceret memurundan izinsiz KKTC’ye girmek” dâhil 12 başlık altında aleyhine dosya tanzim edilen sanık 9 Ocak tarihinden beri poliste tutuklu bulunuyordu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu