Instagram hashtag’leri denetleyecek

Instagram geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın etkinliğinde yanlış bilgiler veren hashtag’ler için arama sonuçlarını gizlemeye başlayacağını açıkladı

10 Mayıs 2019 - 11:53

Instagram geçtiğimiz günlerde San Francisco’da düzenlediği basın etkinliğinde Instagram hashtag kısıtlamasını duyurdu.

Instagram, aşılarla ilgili sürekli yanlış bilgiler veren hashtag’ler için arama sonuçlarını gizlemeye başlayacağını açıkladı.

Şirket, artık insanların aşılanmalarını engellemek için tasarlanan yanlış bilgileri döndüren hashtag’lere erişimi engellemeye başlayacak.

Instagram’ın küresel kamu politikası başkanı Karina Newton, konuyla ilgili “Eğer #vaccines1234 gibi hashtag’ler, aşı ile ilgili yanlış bilgiler içeriyorsa tamamen engellenecek.” açıklamasında bulundu.

Aşı ile ilgili yanlış bilinenler, Dünya Sağlık Örgütü, Hastalık Kontrol Merkezleri ve benzeri kuruluşlar tarafından yanlış olduğu doğrulanan yanlış bilgileri içeriyor. Şirket, aşı ile ilgili verilen bilgilerin söz konusu kurumlar tarafından yanlış bulunmadığı sürece kaldırılmayacağını belirtiyor.

Instagram hashtag’leri yapay zeka yardımıyla eleyecek

Instagram bu hashtag temizlemelerini yaparken yapay zekadan yardım alacak. Yapay zekaya öğretilen yanlış bilgiler, bu sayede kolayca engellenip silinebilecek.

Ayrıca Instagram’ın, aşılarla ilgili arama yapan kişilere açılır mesaj göndermesi de beklentiler arasında yer alıyor. Şirket, bu mesaj özelliğinin tamamlanmadığını, ancak yakın zamanda devreye sokmak istediklerini vurguluyor.

(shiftdelete)

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı