İmamoğlu’na destek açıkladı; bıçaklandı

Sosyal medya üzerinden Ekrem İmamoğlu destek verdiğini açıklayan genç kadına bıçaklı saldırı yapıldı.

13 Mayıs 2019 - 19:50

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP adayı Ekrem İmamoğlu destek verdiğini açıklayan makyöz Göknur Damat, dün “Sen misin cesur yürek” diyen bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Baldırından bıçaklanan genç kadının durumu iyi.

Olay

Kanser tedavisi gören, KOSGEB’ten çektiği kredi ile makyaj stüdyosu açan, kanserle mücadelesi nedeniyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “manevi kızım” dediği Göknur Damat, Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyasına 20 TL destekte bulundu ve dekontu “Her şey çok güzel olacak” mesajıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Önce hakaret, sonra bıçak

Bu paylaşım ardından Göknur Damat’a “Sen hâlâ gebermedin mi?” mesajları atıldı. Genç kadın hedef gösterildi ve hakarete uğradı.

Önceki gün Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuşan Göknur Damat, “Üç gündür sinirimden ağlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı beni, kanser konusundaki çalışmalarımdan dolayı Külliye’ye de davet etti. Beraber fotoğraf çektirdik. ‘Manevi Kızım’ dedi. Ben asla parti tutmam. Kişi tutarım. Neden bu kadar rahatsız oldular? Ben kendi, iradem ve aklımla hareket ediyorum. Böylesine hakaret dolu paylaşım yapanlardan şikayetçi olacağım” dedi.

…Ve Göknur Damat, dün akşam saatlerinde “Sen misin o cesur yürek?” diyen bir kişi tarafından baldırından bıçaklandı. Göknur Damat baldırından hafif yaralandı, sağlık durumu iyi.. Saldırgan ise henüz yakalanamadı.

İmamoğlu’ndan ziyaret

Ekrem İmamoğlu, bugün Göknur Damat’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Ve ardından sosyal medya üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Ben siyasetçi değil makyözüm”

Göknur Damat şöyle konuştu:

“Siyasete gerçekten alet olmak istemiyorum. Ben siyasetçi değilim, makyözüm. Benim burada küçük bir dünyam var. Şampiyonluklarım var, bunların konuşulması gerekiyor. Kanser oldum, tüm kanser hastalarının elçisi oldum, Sayın Cumhurbaşkanımıza gittim, ki onun yanında olmaktan gurur duydum, her defasında söyledim. Ama ben parti tutmam. Ben kişilik tutarım. Kişinin fikri benim fikrime yatkınsa onu desteklerim. A parti, B parti önemli değil. Kanser hastaları son 3-4 yılda daha fazla konuşulur oldu. Ben parti tutmuyorum. Makyözüm. 3 gündür sosyal medyada linç ediliyorum. Ne ilacımı içebildim, ne yemek yiyebildim. ‘Ne yaptım ki ben’ dediğim anda dışarı çıktım. Evimin bir üst sokağında yanıma bir adam geldi ve, “Sen misin o yürekli?” dedi ve bıçağı sapladı. Ben karnımdan bıçaklandı zannettim. Dedim herhalde kanserden ölmüyorum. Sivil toplum örgütleri nerede? Kadına şiddettir bu. Kendi hür iradem var ve kadınların da korkusuz olmasını istiyorum. Bir barış olsun artık yani… Ben kanser tedavisi gören, Tekirdağlı, normal bir makyözüm…”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı