İmamoğlu: “Vatana, millete hesap veremezler”

İmamoğlu, AK Parti'nin seçimlerin yenilenmesine ilişkin başvuru kararı hakkında açıklama yaptı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçimlerin yenilenmesine ilişkin başvuru hakkında “Vatana, millete hesap veremezler” yorumunda bulundu.

Bir basın açıklaması yapan İmamoğlu, “Yüksek Seçim Kurulu’nun en hızlı biçimde en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Geçen her süre bizi, İstanbul’u, İstanbulluları üzüyor. Bir an önce İstanbul’daki sürecin sorunsuz bir şekilde bize devredilmesini istiyoruz. 1 milyon 200 bin çocuğunun okul öncesi eğitime nasıl başlayacağına yönelik projelere başlamak istiyoruz. Bu şehirde 350 bin genç var mesleği bile yok, bir an önce biz o gençleri hayata tutundurmalıyız. Bizim gündemimiz İstanbul. İşsizliğe nasıl çare buluruz, hep birlikte çalışarak çözüme bağlamalıyız” dedi.

“İhbarlar alıyoruz”

Görevi devretmek üzere olan belediye ile ilgili bir sürü ihbar aldıklarını öne süren İmamoğlu, “Mali düzenlemelerle, verilerle ilgili ihbar alıyoruz. İstanbul büyükşehir belediyesinin ciddi zararlara uğratılabileceğine ilişkin ciddi duyumlarımız var. Bir an önce karar alınsın. Partizanlık dönemi sona ermiştir, artık insana, şehre ve topluma hizmet dönemi başladı” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin girişimi

AK Parti’nin seçimin yenilenmesine ilişkin yapacağı başvuruya ilişkin soruyu da yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, “Biz olaya şöyle bakıyoruz; seçimden önce bir çok tereddüt ile girdiğimiz doğru. Başta YSK, sonra AKP… Sıfır tereddüt mesajlarını verenleri hatırlatırım. Ne olduysa seçim günü tüm ortamı hazırlayanlar bu kurumlar bugün seçimi kaybettiler diye, suçluyu ararken neden aynaya bakmazlar? Kendilerine suç duyurusunda bulunsunlar. Biz şöyle bakarız; vatandaş oyunu atmıştır, tutanağa geçmiştir. Biz de arkadaşlarımıza dedik ki gelenlerin kimliğine bakın, kimsenin oyuna zarar gelmesin. Kaldı ki sandıkta bir sürü üyeleri var. Biz azınlığız yahu. İki kişiyiz orada. Vatana, millete hesap veremezler” şeklinde konuştu.

Bahçeli’nin açıklamaları

CHP’li siyasetçi, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “İstanbul’da yeni bir seçim düşünülebilir” sözlerine ilişkin bir soruya da şöyle yanıt verdi:

“Bazı sözleri anlayamıyorum. Literatürüm yetmiyor. O zaman biz her iki ayda bir seçim yapalım. 5 senede 7 seçim yaptı. Ekonomisi yandı bitti kül oldu. İnsanlar partizanlaştı. Bıraksınlar da bu insanları eğitelim. Sokakla, toplumla ilgilenin.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu