İki zanlı polise ‘kaçak’ cezaevine

Lefkoşa'da bir kişiyi kaçırarak, darp etmekten tutuklanan zanlılar, mahkemeye çıkarıldı.

3 Ocak 2020 - 17:35

Lefkoşa’da meydana gelen “soygun, “sirkat, zorla insan kaçırma, şiddet tehdidi ve darp” suçlarından sorumlu olan zanlılar U.A. ve H.R., bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. Olayda kaçırılan Kashif Mahmood ise kaçak olduğu belirlenerek tutuklandı.

Mahkemede bulguları aktaran polis memuru Mehmet Bayır, zanlıların, Gazimağusa’ da yaşayan ve soy ismi henüz tespit edilemeyen Usman (Pakistan) ve Girne’de yaşayan ve henüz soy ismi tespit edilemeyen İrfan (Pakistan) isimli şahısların Kashif Маhmооd’u zorla kaçırıp, U.A.’nın evine götürdükten sonra, müştekinin ellerini ve gözlerini bağlayarak, darp ettiklerini belirtti.

Daha sonra, cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu aldıktan sonra müştekiyi, henüz plakası ve markası tespit edilemeyen, İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Lefkoşa-Girne kapısında H.R.’nin kaldığı eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarını kaydetti.

Polis, olayın polise 1 Ocak tarihinde intikal ettiğini ve zanlıların tutuklandığı ifade etti.

Soy isimleri henüz tespit edilemeyen Usman ve İrfan ile İrfan’ a ait olan plakası henüz tespit edilemeyen aracın arandığını söyleyen polis, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polis, zanlı Kashif Mahmood’un ise 2018 Haziran ayından beri kaçak olduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların 7 gün tutuklu kalmasına, zanlı Kashif Mahmood’un ise 30 günü aşmayan süreyle
cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı