İki taraftan da siyasiler katıldı

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek’in, seçim kampanyasında sözünü verdiği Kuzey Kıbrıs'ta faaliyet gösterecek ofisi düzenlenen resepsiyonla açıldı.

11 Ekim 2019 - 20:26

Avrupa Parlamentosu AP Üyesi Niyazi Kızılyürek, bu ay başında seçim kampanyasında seçmenlerine verdiği sözü tutarak, Güney Kıbrıs’ta açtığı ofisin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ta da ofis açacağını belirtmişti.Kuzey Kıbrıs’ta çalışmalara yapacak olan ofisin açılışı bugün gerçekleştirildi.

Avrupa Parlamentosu üyesi Niyazi Kızılyürek’in basına dağıttığı yazıda, parlamenterin, Kuzey’de açtığı ofis aracılığıyla Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirine ve Avrupa Birliği’ne yakınlaştırma misyonu taşıdığı kaydedildi.

Bir AP üyesinin ilk kez KKTC’de açtığı ofisin açılış resepsiyonuna, iki taraftan bazı siyasi parti yetkilileri, Avrupa’dan bazı misyon şefleri ve temsilcileri, AB yetkilileri ve iki bölgeden sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Resepsiyonda konuşan AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu yaptığı konuşmada, böylesi bir kitlenin bir araya gelmesinden mutlu olduğunu belirterek, bunu sağlayanın Niyazi Kızılyürek olduğunu vurguladı.

Bir yıl önce Kızılyürek’in seçim sürecinde Kıbrıslı Türk ve Rumların birlikte çalıştıklarını görünce, gelecek için umutlandığını dile getiren Kiprianu, Niyazi Kızılyürek’in sadece Kıbrıslı Türkleri değil tüm Kıbrıs’ı temsil ettiğini vurguladı.

Kiprianu, bu ofiste tüm Kıbrıs’ın faydası için birlikte çalışılacağına işaret ederek, her zaman çözüm odaklı olacaklarını belirtti.

Kısa süre önce gerçekleştirdikleri Brüksel ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Kiprianu, yaptıkları yararlı temaslara değinerek, orada çalışan Kıbrıslı Türk ve Rumların amacının ortak olduğunu hatırlattı.

KIZILYÜREK

Kızılyürek, bu yola ortak amaç barış için çıktıklarını belirterek, herkesin bildiği gibi bir dizi zorlukla karşılaştıklarını ve birlik içinde çalışarak bugünlere geldiklerini söyledi.

Kalıcı barışın tüm Kıbrıslıların el birliğiyle kurulacak bir şey olduğuna işaret eden Kızılyürek, “Bu ofiste görevimizi yapmak için çalışacağız” dedi.

Kızılyürek, şu an olduğu yere gelmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, bu ofiste kendisiyle birlikte çalışacak Derya Beyatlı için de alkış istedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı