“HP’nin savunulacak yanı kalmadı” dedi istifa etti!

HP Kurucu Başkanı Kudret Özersay'a yakınlığıyla bilinen Halkın Partisi (HP) üyesi, Toparlanıyoruz Hareketi eski Başkanı Avukat Serkan Mesutoğlu, Halkın Partisi'nden istifa ettiğini açıkladı

HP Kurucu Başkanı Kudret Özersay’a yakınlığıyla bilinen Halkın Partisi (HP) üyesi, Toparlanıyoruz Hareketi eski Başkanı Avukat Serkan Mesutoğlu, Halkın Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı.

Parti karar organlarının hayati konularda aldığı kararlarla ciddi fikir ayrılıkları içerisinde olduğunu belirten Mesutoğlu, HP ile arasında ilkesel yönden farklılıklar olduğuna dikkat çekerek, “İzlenen yol ve yöntemlerin savunabileceğim ölçülerin dışına çıktığına kanaat getirmiş bulunmaktayım” eleştirisinde bulundu.

Halkın Partisi (HP) üyesi, Toparlanıyoruz Hareketi eski Başkanı Avukat Serkan Mesutoğlu’nun istifa açıklaması şu şekilde:

Yaptığım etraflı değerlendirmeler neticesinde Halkın Partisi’nden istifa etmiş bulunmaktayım.

Uzun bir süreden beridir, parti karar organlarının hayati konularda aldığı kararlar, izlediği yol ve yöntemler ile fikir farklılığı içerisindeyim. Farklı fikirlerin partinin düşünce dünyasına zenginlik katacağı inancıyla, eleştirilerimi ve önerilerimi parti içerisinde ifade etmekten bir an bile geri durmadım. Ne var ki, kritik konuları ilgilendiren her dönemeçte bariz fikir farklılığının oluşması bana ilkesel bir mesafeyi işaret etmektedir. Özellikle gelinen son aşamada, alınan kararların, izlenen yol ve yöntemlerin savunabileceğim ölçülerin dışına çıktığına kanaat getirmiş bulunmaktayım.

Aldığım istifa kararının temelini bu düşünceler oluşturmaktadır.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu