Hırsızlık zanlılarından biri içeri diğeri dışarı

Alayköy’deki bir marketten hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan iki zanlıdan biri tutuklu, diğeri tutuksuz yargılanacak.

4 Kasım 2019 - 15:24

25 Ekim gecesi Alayköy’de faaliyet gösteren Soykan isimli marketteki hırsızlık olayıyla ilgili olarak tutuklanan zanlılar  İ.U. (E-27) ve M.T. (E-28), bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede bulguları anlatan polis memuru Toykan Gülerler, “dükkân açma” ve “sirkat”le suçlanan zanlıların, 24-25 Ekim’de kapıya zarar vermeden girdikleri marketten, 2 bin 300 TL olan nakit para ve 10 Euro madeni para, 1 adet 200 TL değerindeki çek yaprağı ile 1 adet kredi kartını çaldıklarını aktardı.

Polis olay öncesi zanlı İ.U.’nun marketin kapısındaki anahtarı alarak, zanlı M.T.’ye verdiğini, 22 dakika sonra M.T.’nin markete geri geldiğini ve İ.U.’nun da tekrar aldığı anahtarı yerine taktığının tespit edildiğini kaydetti.

Polis, (yedeklenen) anahtarın zanlı M.T.’nin evinde bulunduğunu kaydetti.

İ.U.’nun benzeri sabıkası olduğunu belirten polis, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlı İ.U.’nun 45 günü aşmamak üzere cezaevine gönderilmesine emir verirken, zanlı M.T.’nin ise davasında hazır olmasını sağlamak maksadıyla yurt dışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna imza vermesi, KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve 5 bin TL nakdi teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı