Hayatın güzelliklerini kaçırmadan ihtiyaç doğrultusunda kullanın

Modern insanın vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonlar ve tabletler hayatımıza birçok kolaylık getirse de bazı olumsuz etkileri de oluyor. Twins Tekno Store Direktörü Delil Alkan altını çiziyor.

11 Eylül 2019 - 08:03

Melin Dobran –

Twins Tekno Store Direktörü Delil Alkan, teknolojinin büyük bir nimet olduğunu, özellikle akıllı telefon ve tabletlerin insan hayatına girdikten sonra büyük kolaylıklar sağladığını ancak dikkat edilmesi gereken hususlar bulunduğunu bildirdi.

Alkan, “Sosyalleşmekten uzaklaştırıyor. Herhangi bir yerde sohbet etmek yerine, telefonla oynamak bizi birçok şeyden mahrum bırakıyor. Çağımızın hastalığı diyoruz ama bunu gerçekten iyi yönde ve ihtiyaç olarak kullanabiliriz. Hayatın güzelliklerini kaçırmadan ihtiyaç doğrultusunda kullanmalıyız. Böylece bedensel ve ruhsal yönden, bizi olumsuz etkilemesine izin vermeyiz” diyor.

Twins Tekno Store Direktörleri Delil ile Ramazan Alkan kardeşler, teknolojideki son yenilikleri, döviz kurlarındaki artışın sektöre yansımasını ve sosyal hayata etkilerini Haberci’ye değerlendirdiler.

“HAYATI KOLAYLAŞTIRDILAR”

Akıllı telefonların ve tabletlerin insan hayatına girdikten sonra hayatın daha da kolaylaştığına dikkat çeken Delil Alkan, “Daha önce bir insanla görüşmek o kadar zordu ki bunlar sayesinde artık ne kadar uzak olsak bile, görüntülü görüşmek olsun hayatımızı çok kolaylaştırdı” diyor. Alkan, her şeyin artık elimizin altında olduğunu belirterek, teknolojinin son dönemlerde anbean değiştiğine işaret ediyor ve ekliyor:

“Elde taşınabilir değil de sadece göz hareketlerimizle kullanabileceğimiz gelişmeler çok yakın bir zamanda hayatımıza girecek gibi görünüyor” 

“SOSYALLEŞMEKTEN UZAKLAŞTIRIYOR”

Alkan, “Dokunmatikler hayatımıza girdikten sonra müşterilerin taleplerinin yönü değişti. Özellikle çocuklar ve genç nesil daha baskın. Herkes sürekli dokunmatik cihazlar kullanıyor ve sosyal medya üzerinden artık her şey gözlenebiliyor. Bu durum elbette sosyalleşmekten uzaklaştırıyor. Herhangi bir yerde sohbet etmek yerine, telefonla oynamak bizi birçok şeyden uzaklaştırdı. Çağımızın hastalığı diyoruz ama bunu gerçekten iyi yönde ve ihtiyaç olarak kullanabiliriz. Bizi hayatın güzelliklerinden uzaklaştırmasına izin vermemeliyiz. Biz maalesef zaman geçirmek için kullanıyoruz” diyor.

KURLARDAKİ ARTIŞ…

Teknoloji piyasasının şu an düşük olduğunu ifade eden Alkan, bunu insanların alım gücünün düşmesine bağladı. Alkan, “Biz tüm alışverişleri dolar üzerinden yapıyoruz. Bizim için bir şey değişmiyor olabilir ancak TL bazında çalışan insanlar için çok şey değişiyor. Doların yükselmesi bizi iş konusunda çok etkiledi. Umarım düşüş olur ve insanların cihaz alma şansı olur. Şu an Iphone XS Max model cep telefonunun 7 bin 500 TL civarında bir fiyatı var” diyor.

“ÇOCUK YAŞTA BAŞLADILAR”

Babasının teknolojik ürünler mağazası olduğunu, çocuk yaştan beri bu işin içinde olduklarını, üniversiteyi bitirdikten sonra da baba mesleğine devam ettiklerini söyleyen Delil Alkan, “İlerleyen süreçte, ticaret alanında Kıbrıs’ın en iyisi olmak gibi daha büyük hedeflerimiz var” diyor.

Alkan, Twins Tekno Store isimli mağazasında teknolojiye dair güvenlik kamera sistemi, hoparlör, cep telefonu, cep telefonu aksesuarları ve kılıf gibi her ürünün olduğunu söyleyen Alkan, “Kıbrıs’ta en iyi şeyleri yapmaya çalışıyorum. Bunların dışında teknik servis hizmetimiz de var” diyor.

“TEKNOLOJİYE DAİR YENİ ŞEYLER SUNACAĞIZ”

Delil Alkan, “Biz bu sorumluluğu göze alarak yola çıktık. İki kardeş omuz omuza el ele vererek, biz bunu başaracağız dedik. İlerleyen süreçte, ticaret alanında Kıbrıs’ın en iyisi olmak gibi daha büyük hedeflerimiz var. Bu bizim için henüz bir başlangıçtır. Zamanla daha iyi şeyler yapacağız. İnsanlara teknolojiye dair farklı şeyler sunacağız” diyor.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı