Hayallere dokunan bir isim: Selen Poyrazlı…

Yaptığı organizasyonlar ve etkinlikler ile insanların hayallerini gerçeğe dönüştüren bir isim Selen Poyrazlı…

25 Aralık 2019 - 10:22

Bahar Sancar-

Fotoğraflar: Atıl Murat Baş- 

İnsanların hayallerine giden yolda emin adımlarla ilerleyen bir isim…

Daha önce özel sektörde halkla ilişkiler müdürü görevinde bulunan Selen Poyrazlı, daha o dönemlerden organizasyon işinin içine girdiğinden bahsederek sözlerine başlıyor. 12 yıl önce Decoclass firmasını hayata geçirdiklerini ve işin mutfağına girdiklerini söyleyen Selen Poyrazlı, Decoclass ile birlikte detaylı hazırlık safhasına geçtiklerini söylüyor. Kuzey Kıbrıs’ın her noktasında otellerden kişilere kadar her kesime hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Selen Hanım, Decoclass Girne mağazası ile çiçek sektöründeki yerlerini daha güçlendirdiklerini ve insanların hayallerine giden yolda daha emin adımlarla ilerlediklerine inandığını aktarıyor bizlere.

Özenle ilerliyoruz…

İnsanların hayatlarının en özel ve mutlu günlerine ortak olarak hayallerini gerçekleştiren Selen Poyrazlı düzenlediği organizasyonlardaki duygularını ise şu cümleler ile aktarıyor “Çiftlerin tek ve en özel gününü paylaşıyorsunuz. O en özel gününü paylaşmanın verdiği mutluluk ve sorumluluk çok önemli bizim için. Ben şöyle düşünerek ilerliyorum, her organizasyon sanki kendimizin düğünümüzmüş gibi düşünüyoruz ve hazırlığımızı o şekilde yapıyoruz. O özenle ilerliyoruz.”

Her düğünde ayrı ve kişiye özel bir konsept…

Her organizasyonun farklı bir hikâye olduğunu aktaran Selen Poyrazlı ortaya çıkardıkları etkinlikler ile insanların hayallerine dokunuyor. Hayalleri gerçeğe dönüştüren bir isim olarak işinin incelikleri hakkında şu bilgileri veriyor bize Selen Poyrazlı “Aslında gelin ve damadın bize geldiğinde genellikle aklında oluşmuş bir tarz oluyor. Burada önemli olan o tarzı iyi analiz edip, temelindeki isteklerin ne olduğunu bulup ortaya çıkartarak bir tasarım yapmak. Her organizasyon kişiye özel bir konseptle ilerliyor ve her kişinin düğünü de kendisini yansıttığı için memnuniyet ortaya çıkıyor. O memnuniyeti yaratmak içinde hazırlık aşamasındaki dokunuşları doğru yere yerleştirip, bir bütünlüğü oluşturmak çok önemlidir. Bu işin en önemli püf noktası ise çiftlerin hayallerindeki düğünü ortaya çıkartırken onlara dair özel detayları düğünlerine dâhil edip yansıtabilmektir.”

Ufak detaylarda gizlenen en özel anlar…

İnsan psikolojisini iyi analiz etmenin ve bu doğrultuda insanların isteklerine doğru cevap verebilmenin de çok önemli olduğunu söyleyen Selen Poyrazlı kişilerle doğru iletişim kurulduktan sonra zaman içerisinde isteklerin ortaya çıktığını söylüyor. Bu sohbetlerde geçen ufak detayları bir araya topladıktan sonra sunum gerçekleştirdiklerini söyleyen Selen Hanım, “Bu sunum neticesinde gelinle damadın taleplerini ve istekleri tamamlanıp, finalde düğününü gerçekleştirmiş oluyoruz” sözlerini aktarıyor.

Aşktan ve sevgiden beslenerek ilerliyoruz…

İnsanların hayatlarının en özel gününde büyük bir rol oynayan Selen Hanım’a bu heyecanı paylaşmanın nasıl bir duygu olduğu sorusunu yöneltiyoruz. “O heyecanı paylaşmanın verdiği o duygu ve heyecanla birlikte tarif edilemez bir mutluluk benim için. Çiftler ilk nikâhın başladığı anda yürüyüş yoluna girecekleri zaman gözlerindeki o ifade aslında benim en büyük ilham kaynağım. Aşktan ve sevgiden beslenerek ilerliyoruz” cevabını veriyor bizlere Selen Poyrazlı ve her düğünde o heyecana ortak olmanın haklı gururunu yaşadığını sözlerine ekliyor.

Kadın eli…

Sektöründe kadın olmanın avantajını da kullanan Selen Poyrazlı “Kadın eli” olarak adlandırıyor bu avantajı. İnsanların ruhuna dokunan dokunuşlarla hayalleri gerçeğe dönüştüren Selen Hanım, işini güçlü ekibi ile birlikte titizlik içerisinde ve hiçbir detayı es geçmeden gerçekleştirdiklerini söylüyor. Her detayda kişilerin kendilerinden bir parça bulabilecekleri ve baştan sona kadar her şeyi ile mükemmelleştirilmiş bir organizasyon ile bu mutluluğu taçlandırarak, çiftlerin en özel günlerine imzasını atıyor Selen Poyrazlı…

Kuzey Kıbrıs’ın ilk Floral Butiği…

Canlı çiçek ile uğraşmanın oldukça meşakkatli ve özen isteyen bir iş olduğunu da söyleyen Selen Poyrazlı şöyle anlatıyor Kuzey Kıbrıs’ın ilk Floral Butik olan Decoclass’ın hikâyesini “Floral Butik Avrupa’da çok önde ve çok revaçta bir sektör. Baktığım zaman insanların artık standart çiçeklerle hediyeler göndermekten sıkıldıklarını gördüm. Bizim de organizasyon bacağımızı güçlendirmek adına çiçek sektörüne canlı çiçeğe girmemiz gerekiyordu. Bir araştırma sürecinin ardından iki fikri birleştirerek bu şekilde bir mağaza açmaya karar verdik ve çokta iyi yaptık.” Ardından ne kadar doğru bir adım attıklarını gelen olumlu geri dönüşleri ile birlikte gördüklerini söyleyen Selen Poyrazlı “Geçirdiğimiz süreçte beni en çok mutlu eden müşterilerimiz aranjmanlarda etiketimizi istiyor. Bize bir değer katıyorlar ve bu da beni çok mutlu ediyor” sözleri ile yaşadığı haklı mutluluğu bizimle de paylaşmış oluyor.

Önemli olan yılmadan, inançla ve kendine güvenle ilerlemek…

Başarılı bir kadın girişimci olarak genç kadın girişimcilerle de deneyimlerini paylaşmayı ihmal etmeyen Selen Poyrazlı şu tavsiyeleri veriyor “İlk yıllarda benim de zorluklarım oldu. Departman müdürlüğünden özel sektöre ve ticarete atılıyorsunuz ve tamamen ayrı bir alandasınız.  Her şeyden önce şu var: Yılmadan, inançla ve kendine güvenle ilerlemek. Zaten bu ilhamı aldıktan sonra ve bu inanç devam ettiği sürece kendiliğinden geliyor arkası. Tabi ki zamana ihtiyaç var, sektörü ve kendini tanınmak için zaman verilmesi gerekiyor. Bu çok önemli bir süreç. Şahsi deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki bir firmanın tam olarak yerleşmesi için 3 yıl gibi bir süre gerekiyor. Kurumsallaşmak ise 3 yıldan sonra başlıyor bana göre ve 5 yıl içerisinde tamamlanıyor. Önemli olan o 5 yıl içerisindeki taşıyabildiğiniz kadar yukarıya taşıyabilmek ve vazgeçmemek.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı