Hasan Taçoy, resmi olarak UBP Genel Başkanlığına adaylık başvurusunu yaptı

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, resmi olarak UBP Genel Başkanlığına aday oldu.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, UBP Genel Başkan adaylığını Genel Başkan Vekili Ersan Saner’e başvurusunu resmi olarak yaptı.

 

Taçoy, başvurusunu yapmaya geldiği sırada, Genel Merkez önünde destekçileri tarafından karşılandı.

Adaylık başvurusu ardından açıklamalarda bulunan Taçoy, “varız ve var olacağız” diyerek “Yıllardır sadece bir tek amaç uğruna bu hizmeti verdim. Ülkemizin, halkımızın mutluluğu ve refahı için…” dedi.

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte boşalan Genel Başkanlık mevkie sebebiyle adaylık başvurusu yaptığını söyleyen UBP Genel Başkan adayı Taçoy, “Hem UBP’nin hem halkımızın bana karşı olan inaçları beni bu noktaya getirmiştir ve aday olmaya teşvik etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Halkımızın verdiği bu güvenle 31 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan kurultayda sandıktan sizlerin ve partililerimizin desteği ile çıkacağıma inanıyorum. Bu yol hepimizindir, bu yol Kıbrıs Türkü’nün yoludur, UBP’nin yoludur ve hizmet yoludur” diyen Taçoy, ülkenin ihtiyacı olan birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çekti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı