Hamzaoğulları Atakan’a seslendi

Hamzaoğulları, Yonca Kavşağı’nın yanlış yapıldığını, öncelik hakkı konusunda karmaşa yaşandığını, kazaların olmasını önlemek adına bazı düzeltmeler yapılması gerektiğini ifade etti.

13 Aralık 2019 - 22:23

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, 2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı görüşülmeye devam ediyor.

Genel Kurul’da bugün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın 254 Milyon 622 bin 900 TL’lik bütçesi ele alınıyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesiyle ilgili söz alan CTP Milletvekili Biray Hamzaoğulları, Kaleburnu-Sipahi yolunun tamamlanmasından dolayı teşekkür etti.

“BALALAN-YENİERENKÖY ARASINDAKİ YOL RANT YOLUDUR”

Lapatos-Kuzucuk, Altınova-Çınarlı, Ardahan-Turnalar yollarının yapılması gerektiğini söyleyen Hamzaoğulları, “45 yılda bu yolları bitiremez miydik? Şimdi bitecek mi?” diye sordu.

Balalan-Yenierenköy yolu yerine Çayırova-İskele arasındaki yolun bitirilmesine ihtiyaç olduğunu belirten Hamzaoğulları, bölgedeki otellerden dolayı araç sayısının her gün arttığını kaydetti.

Hamzaoğulları, “Balalan-Yenierenköy arasındaki yol rant yoludur. Gelecekte ihtiyaç olabilir ama kullanacak insan sayısı çok azdır ama Çayorova-İskele arasındaki yolu kullanan araba sayısı çok daha fazladır.” dedi.

“YOLLAR TELLENEREK HAYVANLARIN YOLA GİRMESİ ENGELLENMELİ”

Eşeklerin yola çıkarak kazalara yol açacağını birçok kez dile getirdiğini söyleyen Hamzaoğulları, eşeklere bala ve saman verilmediği için kendilerine ayrılan alanları terk ederek mandıraların olduğu alanlara giderek zarara yol açtığını ayrıca trafik kazalarına neden olduğunu belirtti.

Hamzaoğulları, yolların tellenerek hayvanların yola girmesine engel olunması gerektiğini ifade etti.

Çift yönlü çemberlerde hız sınırının 30 km. olduğunu, bunun 50 km.’ye çıkarılması gerektiğini belirten Hamzaoğulları, bu konuyla ilgili gereken çalışmanın yapılmasını istedi.

Dipkarpaz burun yolunun kullanılmaz halde olduğunu belirten Hamzaoğulları, bu yolun yenilenmesini de istedi.

“KÖRÜKLÜ OTOBÜSLER TOPLU TAŞIMACILIĞI VE TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Hamzaoğulları, Yonca Kavşağı’nın yanlış yapıldığını, öncelik hakkı konusunda karmaşa yaşandığını, kazaların olmasını önlemek adına bazı düzeltmeler yapılması gerektiğini ifade etti.

Körüklü otobüslerin trafikte yarattığı sorunlara işaret eden Hamzaoğulları, toplu taşımacılığı ve trafiği olumsuz etkilediğini söyleyerek, yasal olarak bu otobüslerin yolcu taşıma sayısının kaç olduğunu sordu.

T izinleri konusundaki uygulamaları eleştiren Hamzaoğulları, izinlerin kiralandığını “entrikalar yapıldığını” savundu.

Kooperatifleşme konusuna değinen Hamzaoğulları, “Kooperatifleşme ön plana çıkarılacaksa neden hala T izni verilir” diye sordu.

Öğrenci ve otel müşterilerine yönelik taşımacılıkta yaşanan sorunları ve taksicilerle ilgili sıkıntıları değerlendiren Hamzaoğulları, T izinsiz taşımacılık yapanların engellenmesini istedi.

Hamzaoğulları, KKTC Birleşik Taksicileri Birliği’nin gönderdiği mektubu okuyarak, taksici, casino ve turistleri taşıyacak araçların plakalarının ayrılması; denetimin sıkı şekilde yapılması gerektiğini belirtti.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı