Halk plajlarına yaz gelemedi

Mağusa halk plajlarındaki koşullar, yüzmeye gelenlerin tepkisine neden oluyor…

Mağusa’nın en ünlü plajı Glapsides Plajı’nda önceki gün sahil temizliği gerçekleşti. Ancak büfe ve minder hizmeti verilmediği gibi paljda yüzenler olduğu halde cankurtaran bulunmaması da yüzmeye gelenleri tedirgin ediyor.

VATANDAŞLARDAN KINAMA

Silver Beach Halk Plajı ise sıcaklar gelmesine karşın henüz düzenlemesi yapılmamış durumda. Plajda bulunan büfe yıkılmış; sahil ve deniz çöp içinde, şezlong ile şemsiye yok. Park yeri ise deniz suyu ile dolu. Manzarayı gören vatandaşlar sosyal medyadan bu manzarayı kınadı.

TEMİZLİK ÇAĞRISI

Öte yandan çevreye duyarlılığı ile bilinen sivil toplum örgütü olan “Her Daim Dostlar” hafta sonu sahil temizliği yapacaklarını duyurarak geri kalan sahilin temizlenmesi için duyarlı sivil toplum örgütlerine ve vatadaşlara çağrıda bulundu. Her Daim Dostlar ayrıca bu pisliği yapan kişilerinde cezalandırılmasını istedi.

GLAPSİDES HAFTA SONU AÇIK

Gazimağusa Belediyesi’ne yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Glapsides Plajı’nda hafta sonu hizmet vermeye başlanacak. Daha sonra Derinya ve Silver Beach plajlarının açılacağı ancak ne zaman açılacağıyla ilgili net bir bilgi olmadığı da öğrenlen bilgiler arasında.

 

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı