Halil Hamza Stadı kaderine terk edildi

Mağusa’nın ilk ışıklı antrenman sahası olma özelliğini de taşıyan Halil Hamza Stadı, tamamen kapatıldı ve terk edildi.

Kaya Emiroğlu –

Mağusa’nın Maraş bölgesinde bulunan Halil Hamza Stadı’nın şu anki durumu içler acısı.

Toprak zeminli saha bir zamanlar antrenman saha sıkıntısı çeken Mağusa takımlarına ve Canbulat Spor Kulübü’ne evsahipliği yaparken, bugün kaderine terk edilmiş durumda.

1976 yılından 2000 yılına kadar aktif kullanımda olan ve o dönemden sonra kapatılan stat, 2010 yılında yeniden hizmete girmişti.

Yaklaşık dört yıl daha kullanılan stat, zeminin daha da sertleşmesi ve yeterli ilgiyi de artık görmemesi neticesinde tamamen kapatıldı ve terk edildi.

KOTBAŞ: GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇSUZ KALDI

Mağusa’nın ilk ışıklı antrenman sahası olma özelliğini de taşıyan Halil Hamza Stadı’yla ilgili konuşan Baf Canbulat Kültür ve Dayanışma Spor Birliği ya da bilinen ismiyle Canbulat Spor Kulübü’nün Başkanı Korhan Kotbaş, birçok kez sahanın yeniden aktif hale getirilmesi için girişim yaptıklarını ancak olumlu sonuç alamadıklarını kaydetti. Kotbaş şunları söyledi:

“Bu sezon Canbulat Spor Kulübü futbol takımı olarak BTM 2’ye katılmak istiyoruz. Geçen sezon katılamadık. Saha sıkıntımız vardı. Antrenman ya da maç yapacak saha bulamıyoruz. Yönetici olduğum dönemde sahayla ilgili belirli bir çalışma yapmıştık. Saha zeminin doğal çim yapılmasıyla ilgili yetkililer de çalışma yapmıştı. Saha bulunduğu konum itibarıyle de buna uygundur. Üç faz elektrik bağlantısı mevcuttur. Su problemi yoktur.”

GİRİŞİMLERDEN OLUMLU SONUÇ ALAMADIK

Spor Dairesi ve Gazimağusa Belediyesi nezdinde görüşmeler yapıldığını da belirten Kotbaş, sentetik zemin yapılmasının da uygun olduğunu, ancak konuyla ilgili girişimlerinden bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını vurguladı.

Kulüp bütçesinin, stadın çimlendirilme ve rehabilitasyonu konusunda yetersiz olduğuna dikkat çeken Kotbaş, “Proje aşamasında dahi katkı almamız gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Kotbaş, konuyla ilgili ilgi ve katkı beklediklerini, amaçlarının bu stadı yeniden canlandırmak olduğunu vurguladı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı