Haberci büyüyor

Antrenörlük kariyerine ara veren Ahmet Gürel Alp’in yeniden spor yazarlığı yapma konusundaki tercihi spor medyasında güçlü bir ses getirerek fark yaratan Haberci gazetesi oldu.

9 Temmuz 2019 - 09:41

Ülkemiz sporunda şu sıralar neredeyse birçok branşta transfer sezonuna girildi ve biz de Haberci Spor Servisi olarak tüm transfer haberlerini siz değerleri okuyucularımıza duyurmak için sabah akşam demeden haber peşinde koşturuyoruz. Bu seferki belki bir transfer haberi değil ancak spor medyası adına çok önemli bir isim.

Basketbolda play-off serilerini konuk yazar olarak Haberci okurları için yorumlayan Ahmet Gürel Alp’i Haberci Spor ailesine kattığımızı büyük bir mutlulukla sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Antrenörlük kariyerine ara verme kararı alan ülke basketbolunun en başarılı antrenörlerinden Ahmet Gürel Alp’in, yeniden spor yazarlığı yapma konusundaki tercihi de spor medyasında güçlü bir ses getirerek fark yaratan Haberci gazetesi oldu.

Basketbol dışında futbol ve hentbol deneyimleri de bulunan Alp, bundan böyle köşe yazıları ve özel haberleri ile sizlerle olacak.

Haberci Spor Servisi olarak değerli hocamız Ahmet Gürel Alp’e hoş geldin der onunla daha da güçlendiğimizi siz değerli okurlarımıza duyururuz.

AHMET GÜREL ALP’İN KARİYERİ

Basketbolda oyuncu olarak sayısız başarı yaşayan ve Milli sporcu olan Ahmet Gürel Alp, antrenörlük kariyerinde ise 2005 yılından bu yana kesintisiz her yıl takım çalıştırdı.

Bugüne kadar Girne Yükseliş, Marmara, Gönyeli Oşan, Yenicami, Mapfree Yaşam, Yakın Doğu Üniversitesi, Girme Üniversitesi ve Göçmenköy takımlarında antrenörlük görevi yapan Alp, çalıştırdığı takımlarda 7 Lig Şampiyonluğu, 3 Federasyon Kupası ve 3 Süper Kupa kazandı.

3 yıl boyunca Türkiye Bölgesel Ligi’nde yer alan ülkemiz ekibi Fast Break takımının yardımcı ve baş antrenörü olarak KKTC’yi temsil etti.

Hentbol Ligi’nde BRT Dikmen ve Kıbrıs Yatırım Bankası formalarını başarıyla giydi.

Futbolda 4 yıl Göçmenköy, 1 yıl Gaziköy forması giydikten sonra Turunçlu Ulukışla takımının 2 yıl antrenörlük görevini üstlendi.

Spor Yazarlığı kariyerinde geçmişte Ortam ve Yenidüzen gazetelerinde Spor Şefliği yapan Alp, Kıbrıs gazetesinde ise ülkenin ilk basketbol muhabirliği ve ilk basketbol TV programı yaptı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı