Güzelyurt’ta sağlık çalışanlarına zorbalık

Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde görevli hekimler, hemşireler, ambulans şoförleri ve güvenlik görevlisinin, bugün poliste tutuklu bulunan bir kişinin aile yakınları tarafından darp edildiği bildirildi.

Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde tutuklu yakınları terör estirdi.

Sağlıkta örgütlü 4 sendika tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde görevli hekimler, hemşireler, ambulans şoförleri ve güvenlik görevlisi, poliste tutuklu bulunan bir şahsın yakınları tarafından darp edildi.

Sendikalar “can güvenliklerinin sağlanamadığı” gerekçesiyle bugünden itibaren Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde 112 hizmetleri dışında hiçbir sağlık hizmetinin verilmeyeceğini duyurdu.

Açıklamada güvenlik açığının ve sağlık merkezinin eksikliklerinin gidermemesi takdirde, eylemlerin artarak devam edeceği duyuruldu.

Sendikalar ayrıca saldırganlar hakkında suç duyurusu yaptı

Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“25 Ekim 2019 tarihinde Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde görevli hekimler, hemşireler, ambulans şoförleri ve güvenlik görevlisi, poliste tutuklu bulunan bir şahsın yakınları tarafından darp edilmiştir.

Kamu sağlık çalışanları olarak can güvenliğimizin bile sağlanamadığı bu ortamda sağlık hizmeti vermek artık mümkün değildir.

Sağlıkta örgütlü sendikalarımızın aldığı ortak karar doğrultusunda 25 Ekim 2019 tarihinden itibaren Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde 112 hizmetleri dışında hiçbir sağlık hizmetinin verilmeyeceğini ve idarenin güvenlik zaafiyetleri başta olmak üzere kamu sağlık merkezlerimizin eksikliklerini gidermemesi halinde eylemlerimizin artarak devam edeceğini kamuoyuna duyururuz.

Bununla birlikte bahsi geçen olaya karışan ve kamu sağlık çalışanlarını darp eden kişilerle ilgili yasal soruşturma ve cezai işlem sürecinin başlatılması için Sağlık Bakanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü’nü göreve davet eder; sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.

Kıbrıs Türk Kamu Hekimleri Sendikası (TIP-İŞ), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES), Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası(KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN).”

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı